Головна Соціальне життя Жовківський райвідділ Головного управління Державної міграційної служби України святкував дворіччя діяльності

Жовківський райвідділ Головного управління Державної міграційної служби України святкував дворіччя діяльності

1653
0

Здається, не так багато часу минуло від створення Державної міграційної служби. А в кінці минулого року Жовківський райвідділ Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області, який очолює Михайло Бадан (на світлині), святкував уже дворіччя діяльності.

За цей, здавалось би, невеликий період, у приміщеннях установи побувало більше десяти тисяч наших співгромадян. Чималий обсяг робіт виконали шість спеціалістів, що тут працюють. Щоб переконатися у навантаженні, яке несуть службовці Державної міграційної служби, варто заглянути сюди у дні прийому (на світлині).

Назагал, основне завдання, покладене на виконавців організаційно-правового забезпечення, полягає у виготовленні паспортів громадянина України та паспортів громадянина України для виїзду за кордон; реєстрації і знятті з реєстрації місця проживання фізичних осіб; наданні відомостей до державного реєстру виборців; проведенні вклеювання фотокарток у зв’язку з досягненням 25- та 45-річного віку; здійсненні прийому заяв про втрату паспортів громадянина України та паспортів громадянина України для виїзду за кордон тощо. Скажімо, впродовж 2013 року видано 2746 внутрішніх паспортів, ще 2450 отримали наші співвітчизники наступного року. З них 955 нових книжечок з гербом на обкладинці минулоріч вперше тримали в руках ті, хто досяг 16-річного віку (1380 – у 2013 році). За два роки 17 осіб набули громадянства України, ще 460 паспортів оформлено на зміну втраченим. Сьогодні працівникам служби роботи додали переселенці з АР Крим та учасники АТО. Зокрема, депутат Верховної Ради, якого обирали  жовківчани та яворівчани, Володимир Парасюк теж отримав паспорт замість втраченого.

Цікавим є той факт, що українське законодавство не забороняє змінювати імена, прізвища, чи по батькові, тож  такою можливістю принагідно користуються громадяни. Скажімо, мешканець Нової Кам’янки п’ять разів користав послугами міграційної служби з метою зміни прізвища.

Прикро, що чимало наших земляків удаються до адміністративних правопорушень (проживання без паспорта, без вчасно вклеєної фотокартки та ін.), які згідно з Адміністративним Кодексом (ст. ст. 197, 198, 203) караються штрафом від одного до трьох неоподаткованих мінімумів.

Цьогоріч з 12 січня розпочато збір документів для видачі біометричних паспортів. Наразі така процедура відбувається в одній з міграційних служб Львова. Особливість нововведення в тому, що це посвідчення особи матиме електронний носій даних, на якому буде інформація про біометричні показники власника з метою його ідентифікації. На думку експертів, впровадження офіційних документів такого зразка підвищить захищеність суспільства від проявів злочинності та міжнародного тероризму. Для нас біометричний паспорт означатиме також наближення до безвізового режиму з ЄС.

Найближчим часом видачу біометричних паспортів розпочнуть і в Жовкві. Цьому передуватимуть встановлення спеціального обладнання та навчання працівників.

Сподіваємось, що дружній колектив жовківських міграційників, який довів, що ладен професійно виконувати поставлені перед ним завдання,  внесе гідну лепту для подальшої розбудови Державної міграційної політики у відповідності з міжнародними стандартами.

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.