Головна Соціальне життя Жовква – у проекті пріоритетних міст

Жовква – у проекті пріоритетних міст

327
0

Динаміка соціально-економічних процесів, стрімке зростання ринку нерухомості, приватне будівництво, розвиток малого та середнього бізнесу на тлі відчутного браку бюджетних коштів для утримання і реставрації культурних пам’яток зумовлюють пошук нової методології і нових принципів менеджменту до об’єктів культурної спадщини. Збережена традиційна містобудівна структура з дбайливо підкресленими особливостями окремих пам’яток відкривають додаткові можливості для залучення інвестицій у розвиток міста.

Саме на цих питаннях було акцентовано увагу на зустрічі з представниками проекту COMUS, яку минулого тижня зорганізовано і проведено у Жовківській міській раді. Проект «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадами» реалізується у 6 країнах, зокрема й в Україні, за підтримки Ради Європи і Європейської Комісії.

З переліку десяти пріоритетних міст України проекту експертна група в ході відкритого конкурсу поданих заявок, наданих муніципа-літетами, обрала Жовкву і Луцьк (у перелік були внесені навіть обласні центри Вінниця й Івано-Франківськ). Один із найсуттєвіших критеріїв полягав у здатності чітко визначити пріоритети використання спадщини і налагодити співпрацю між міською владою, бізнес-структурами і громадськими організаціями. На Львівщині Жовква займає друге місце після Львова за чисельністю історично-архітектурних пам’яток. Яскраві і
неординарні сторінки історії пов’язують місто з багатьма країнами Європи та іменитими династіями. А це й приваблює туристів.

Координатор національного проекту Олександр Буценко й експерт Валентина Дем’ян ознайомили присутніх зі структурою й шляхами реалізації проекту  задля збереження культурної спадщини міста. Найперше, громада має обрати проектного менеджера, який опрацьовуватиме усю необхідну   документацію,  й разом з ним  визначитися з проектом для подальшого залучення інвестицій з метою туристичної привабливості міста. У планах – два об’єкти відновлення, а саме: реставрація площі з відновленням житлових будинків або реставрація замку і призамкової частини парку. Свої думки і пропозиції щодо інвестиційно-туристичного розвитку Жовкви і збереження архітектурно-історичної спадщини висловили міський голова Петро Вихопень, директор державного історико-архітектурного заповідника Володимир Герич, заступник Михайло Кубай, в. о. керівника відділу культури і туризму Галина Фесюк та інші. До кінця року проводитимуться необхідні дослідження та тренінги для оцінки проблем, які необхідно вирішити місту, спираючись на історичну спадщину.

Уляна Лащівська.