Головна Соціальне життя Зміни у законодавстві про надання пільг

Зміни у законодавстві про надання пільг

1303
0

Верховна Рада України скасувала середньомісячний дохід, як умову для надання  пільг сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, прийнявши Закон України “Про внесення змін до статті 15 Закону  України “Про стутус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо надання членам сімей загиблих (померлих) пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Цим законодавчим актом виключено положення Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», згідно з яким низка пільг членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни надається за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який надає право на податкову соціальну пільгу в порядку, визначену Кабінетом Міністрів України.

Для роз’яснення змін часопис «Відродження» звернувся до начальника відділу персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги, управління соціального захисту населення Жовківської РДА, Ольги СТОРОЖУК.

— Ольго Василівно, будь ласка, про-коментуйте дані  зміни.

— У цьому випадку йдеться про пільги для сімей загиблих (померлих) ветеранів війни — 50-відсоткової знижки на житлово-комунальні послуги та 50-відсоткової знижки на паливо для тих, які проживають у  будинках, що не газифіковані.

Закон України, яким внесено зміни до законодавства, набирає чинності з першого числа місяця, що настає через місяць з дня його опублікування, яке відбулося у кількох офіційних друкованих виданнях упродовж травня 2017 року, а отже введення в дію відбулося 1 липня 2017 року.

— Чи були пільги  до внесення змін?

— До цього моменту пільги, для цієї категорії пільговиків, залежали від доходу і у  разі, коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищував величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу
— пільговики не мали права на отримання пільг і  зверталися  за житловою субсидією.

— І який був розмір у грошовому еквіваленті? Можливо були й інші особливості?

— Соціальна податкова пільга — це прожитковий мінімум для працездатної особи, встановлений нa 1 січня звітнoгo податковогo року, помноженoгo нa 1,4 тa округленогo дo найближчиx 10 гривень. У 2017 році є — 1600 * 1,4 = 2240 грн.

Важливим є і те, що, у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», з 1 травня 2016 року громадяни не можуть одночасно отримувати і пільги, і субсидії. У разі  призначення  субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

— На що необхідно звернути увагу пільговикам?

— Корисною інформацією для них є те, що нарахування щодо пільг проводиться підприємствами, організаціями-надавачами послуг, які подають до управління соціального захисту населення Жовківської РДА розрахунки витрат, пов’язаних з наданням пільг.

Пільговики даної категорії, яким вже  було призначено житлові субсидії і в зимовий період їх отримували, а при автоматичному перерахунку на літній період не отримують — мають право на пільги лише з 1 липня 2017 року.

Буває і таке, що пільговик має кілька статусів, різниці у відсотках немає, а звернення в минулому і подання підтверджуючих документів відбулося у категорії, яка і на даний час залежить і розраховується від отриманих доходів. Для прикладу. Громадянин Х. має два статуси — учасника війни та сім’ї загиблого (померлого) ветеранів війни, для надання пільг із газопостачання в минулому зверталася до організації-надавача послуг і підтвердила своє право на пільги посвідченням «Учасник війни», а посвідчення «Сім’ї загиблого (померлого) ветеранів війни» не подавала. Тому враховуючи зміни, які вступили в дію з 01.07.2017 року особа має право на пільги без врахування доходів. У даному випадку рекомендую підтвердити та подати копію посвідчення «Сім’ї загиблого (померлого) ветеранів війни» до організації-надавача послуг для нарахування пільг без врахування доходів.

— Дякую за розмову.

 

Бесідувала Зоряна ГУМНИЦЬКА.