Головна Свято На свято села — однією великою родиною

На свято села — однією великою родиною

943
0

Невелике село Мокротин, що розташовується на південному заході від Жовкви, минулої неділі душевно та тепло відзначало День села.

Існує тенденція, яку, можливо, помічає лише автор цих рядків: що менше село, то душевніше воно проводить свята. Може річ у тім, що у маленьких селах справді «всі одне одного знають». А оскільки свято традиційно відбувається у самому центрі села, ідуть туди і старі, й малі: бабусі та дідусі — спираючись на ціпочки, їхні онуки та внучки — везучи коляски із малюками. Дорогою зустрічають знайомих та родичів, обіймаються, щиро усміхаються, питають про здоров’я і справи. Якщо дивитися збоку, нібито спостерігаєш за однією великою родиною, яка зібралася на весілля або чийсь день народження.

Про День села мокротинці говорять як про найсердечнішу урочистість,  адже село для своїх жителів є тим місцем, що дає змогу черпати сили, зцілює душу, серце і розум, дарує відраду очам.

Щирою посмішкою та запашним короваєм зустрічала шанованих гостей громада села Мокротина. Селяни отримали теплі вітання від Василя Пущинського, заступника начальника відділу комунального майна приватизації та врегулювання земельних відносин Жовківської районної ради та керівника відділу культури та туризму Жовківської районної державної адміністрації Галини Фесюк. У своїх вітаннях вони наголошували, що мокротинці — надзвичайно працьовиті люди, адже щоденно роблять вагомий внесок у розвиток як рідного села, так і Жовківщини загалом.

Опісля центральною вулицею Хоробрівка відбулася урочиста хода. Дорогою гості та мокротинці зупинялися біля колишнього колгоспу, згадавши ще раз його невеличку історію, поласували смачними стравами на розі вулиці Молодіжної, проходили повз виставку українських старовинних рушників та подушок.

Варто наголосити, що ходу постійно супроводжувала дзвінка українська пісня у виконанні церковного хору храму св. Косми і Дам’яна.

Уже на сцені до односельчан звернулася сільський голова Марія Кунта.  Її привітання звучало впевнено і водночас відверто: «Справді, не треба більшого щастя, щоб лиш Україна розвивалася, зміцнювалася, а ми, її громадяни, робили все для того, щоб вона стала найуспішнішою. Багато різних ситуацій ми пережили за останній рік у нашому селі. Не все легко вдавалося, але дякуючи підтримці районного керівництва, фермерам і підприємцям й, зокрема, небайдужим односельчанам, ми змогли зробити чимало добрих справ». У знак шани та поваги подяки та подарунки вручали заслуженим представникам громади, які беруть активну участь у вирішенні проблем Мокротина, його благоустрою, дякували бійцям, які захищали й досі захищають нашу Україну в зоні АТО.

Традиційні віншування були й на честь найстаршої жительки Мокротинської сільської ради (с. Тернів) Юстини Ільківни Брень, яка у вересні святкуватиме 97-й день народження; вітали також молодят, що побралися цьогоріч. Вітання отримали ювіляри та родини, які поповнилися дітками (у сільську мокротинську родину лелеки принесли у 2017 році вісім малят). Не оминули щирими зиченнями й матерів-героїнь — Ярославу П’ядик та Іванну Пелех, які виростили та виховали по 10 дітей. Своєю чергою найкращих відзначило й керівництво Жовківщини.

Окрасою святкування стали також народні пісні у виконанні учасників народних фольклорних ансамблів. Своїми виступами радували й юні таланти — танцювальні колективи «Барвисті намистинки», «Капелюшки», «Перлиночки Мокротина» «Квіти України», які до того ж милували усіх своїми ніжними голосочками. Звучали музичні вітання й від найближчих сусідів зі Старої Скваряви, квінтету «Срібні дзвони» с. Сопошина та інші.

Гуляли всім селом від ранку до пізнього вечора. Слухали виступи кращих народних колективів району, дивувались витворам народних умільців, розважались, грали в лотерею та куштували смачні страви господинь села.

І на завершення святкування — довгоочікувана дискотека, де поруч із молоддю весело витанцьовували всі, незважаючи на вік — як у великій, дружній родині.

P.S. Від імені громади та гостей щира подяка колективу місцевого Народного дому, зокрема Любові Голяк, в. о. завідувача НД с. Мокротина, (яка безпосередньо своїми руками доклалася чи ненайбільше), творчому активу села, спонсорам, зокрема, ТОВ “Захід-Агро МХП”, депутатам на чолі з головою за неповторні враження та гарний настрій, за докладені зусилля у створенні свята.

 

Яніна Тарасів.