Головна Спорт На Жовківщині відбувся шаховий турнір серед дорослих

На Жовківщині відбувся шаховий турнір серед дорослих

351
0

Шахи – гра, яка належить до найпопулярніших видів спорту, що продукуються в Україні. Чимало прихильників цієї древньої забавки є і на Жовківщині.

Утім упродовж п’яти років ні спорткомітет, ні шахова федерація району не спромоглися провести першість району з шахів, тож  спортсмени були позбавлені відчуття азарту і захоплення справжніх безкомпромісних змагань. І ось, нарешті, знайшлися доброчинці і організатори (РО ВФСТ «Колос», керівник І. Савка), завдяки наполегливості яких вдалося придбати необхідну кількість комплектів шахів і годинників, що дозволило провести найбільш масовий турнір серед дорослих.

Першість району, в залежності від майстерності шахістів, хоча всі вони були, як мінімум, спортсменами першого розряду, проводилась упродовж грудня і січня в двох групах. У першій лізі змагались 10 учасників, і в результаті напруженої боротьби сенсаційну перемогу здобув дванадцятирічний учень Староскварявської ЗОШ, вихованець Жовківської ДЮСШ «Юність», Максим Індруський. Перемігши в шести партіях при двох нічиїх, він набрав 7 очок із 9 і виконав норматив першого бала кандидата в майстри спорту. Друге місце, продемонструвавши впевнену гру, виборов один із кращих футболістів району, вчитель Мервицької ЗОШ Олег Цікало з результатом 6,5 очок із 9. Лише за допомогою додаткових показників вдалось визначити третього призера турніру. Ним став студент Львівського національного аграрного університету Дмитро Нетлюх, в активі якого 5,5 очок. З таким же здобутком завершили змагання підприємець із Жовкви Степан Янкович і вчитель Купичвільської ЗОШ Михайло Фуц,  які і посіли наступні місця в турнірній таблиці.

Головна боротьба за першість району, звісно, відбувалась у вищій лізі. Захопивши з перших турів лідерство, перед вели тренер – викладач Жовківської ДЮСШ «Юність», кандидат у майстри спорту Володимир Копцюх і директор Львівського шахово-шашкового клубу, житель м. Дублян, першорозрядник Іван Ільницький. Здобувши перемогу в останньому турі над своїм головним конкурентом, новим чемпіоном району став Іван Ільницький із результатом 8 очок із 9 можливих. В активі В. Копцюха – 7,5 пунктів і друге місце, що стало повторенням результату п’ятирічної давності. Певна недооцінка суперника не дозволила найсильнішому жовківському шахісту вибороти першість у районі.

Третє місце зайняв неодноразовий переможець різноманітних районних шахових змагань, ветеран цього турніру, вчитель Рава-Руської гімназії і тренер БДЮТ, кандидат у майстри спорту Тарас Горячий. На максимальний результат в турнірі з шахів був налаштований і міжнародний майстер з шашок, жовківчанин Іван Бутляр, але нестача досвіду і погана реалізація виграшних позицій дозволили йому зайняти  лише четверте місце. Хорошу гру продемонстрували і учасники, які поділили п’яту-сьому сходинку в турнірній таблиці: талановитий Андрій Янкович, екс-чемпіон району Петро Лесик і лікар-стоматолог з м. Дублян Василь Федько. Всі вищезгадані шахісти за результатами змагань найближчим часом отримають відповідний рейтинг провідних шахістів федерації шахів України.

Усі переможці і призери першості в першій і вищій лігах нагороджені кубками, медалями і дипломами РО ВФСТ «Колос», а також грошовими преміями.

По завершенні основного турніру був проведений бліц-турнір, в якому кожному учаснику поєдинку надавалось по 5 хвилин на всю партію. Впевнену перемогу в цих змаганнях отримав Володимир Копцюх з результатом 9,5 очок з 11. Певною несподіванкою стало друге місце молодого жовківського шахіста Дмитра Гавронського, в активі якого 9 очок. Третє місце, підтвердивши свою високу майстерність, зайняв Тарас Горячий.

До слова, на Жовківщині, завдячуючи багаторічній праці провідних шахістів К. К. Фішера, С. М. Мікули, Т. Г. Горячого, В.С.Копцюха, виховано понад 200 кваліфікованих спортсменів, 42 з яких є першорозрядниками.

Усі учасники змагань висловили тверде переконання, що з 2015 року шахові турніри в районі нарешті відродяться, і Жовківщина посяде гідне місце на теренах Львівщини, виховавши справжніх майстрів – шахістів.