Головна Соціальне життя Приватне швейне підприємство “Маріте” відзначило своє десятиріччя

Приватне швейне підприємство “Маріте” відзначило своє десятиріччя

918
0

Десятиріччя діяльності відзначило приватне швейне підприємство “Маріте», що працює в одному з приміщень колишнього склозаводу. Засноване у 2004 році французами, які внесли у статутний фонд кошти й обладнання. На сьогоднішній день іноземні інвестиції у підприємство  становлять близько одного мільйона євро.

Детальніше про швейне виробництво ми попросили розповісти виконавчого директора ПП «Маріте» Ольгу Петрівну Рубель:

— На початку заснування підприємства  було задіяно 8-9 працівників, а нині — уже 50. Дякувати Богу, працюємо стабільно і нарощуємо обсяги виробництва. Дуже багато виготовляємо екологічно чистих сумок. Процес  дуже контролюється — від вирощування бавовни до виготовлення тканини й самого пошиття. Наше підприємство щодва роки проходить таку серйозну атестацію — міжнародний аудит. У рамках соціального аудиту у нас моніторяться усі норми дотримання законодавства у галузі оплати праці, у сфері забезпечення вільного волевиявлення працівників, виконання усіх санітарно-екологічних норм.

На превеликий жаль, в Україні наша продукція нині незатребувана. У Європі відмовились від пластикової тари, тому особливе значення приділяють актуальному питанню екологічної безпеки. Для багатьох торгових європейських мереж, які розроблять свій макет і малюнок, ми шиємо екологічно чисті сумки із більш цупкішої тканини, аніж полотняна.  Їх продають у супермаркетах. У нас поки що такі екологічні чисті сумки не користуються попитом. Коли надходили перші замовлення виготовити 5-10 тис. таких сумок, ми вважали, що це на місяць роботи, так було складно і здавалось нереально. Зараз настільки налагоджено виробничий процес, що за одну зміну шиємо 4 – 5 тис. такого виду продукції. Маємо великі обсяги замовлень, а тому й чисельність працівників значно зросла.

Для іноземних  лікарень шиємо постіль і сорочки для хворих із екологічно чистої тканини. Кожен лікувальний заклад має свій колір білизни. Знову ж таки, наші лікарні не в змозі дозволити собі такі вироби.

Буквально три роки тому ми почали працювати із торговою маркою Bragar, виготовляємо на їхнє замовлення фартухи для кухарів. До речі, шиємо їх із бавовняної тканини та й у такій великій кількості, що складається враження, що видають на кухню кожного дня нові.

«Тішуся, що таке підприємство працює у Жовкві, — наголосила у розмові Ольга Петрівна. — Наші жінки втомилися їздити на заробітки за кордон, наприклад, у недалеку Польщу, залишати свої сім’ї — батьків, чоловіків, сестер. А ми усі хочемо жити у колі родини. Наші працівниці (на 95 відсотків колектив жіночий) мають таку можливість і заробити, і сім’ї увагу приділити».

До речі, треба наголосити, що всі працівники швейного підприємства влаштовані офіційно, що нині дуже вагомо. Тому отримують щорічну оплачувану відпустку, у разі хвороби — лікарняне. Інакше підприємство не пройшло б соціальний аудит. За 2014 рік нараховано 1125420 грн. заробітної плати, сплачено 513073 грн. податкових платежів. Середня заробітна плата становить 2250 гривень, оплата відрядна. Можна заробити 1 тис. грн., а можна і 3 тис. грн. Кожна операція понормована у часі, відповідно й встановлені розцінки за виконану роботу. Робочий день розпочинається о 8.30 год., щоб зручно було добратися мешканцям навколишніх сіл. Окрім жовківських, працюють жінки із Глинська, Нової Скваряви, Волі-Висоцької.

Відрадно, що керівництво і працівники швейного підприємства відгукнулися на неспокійну ситуацію у державі, підтримали українських військових. З ініціативи жовків’янок Ірини Іващук і Оксани Луговик долучилися до пошиття камізельок із штучного хутра та рукавиць. Готові вироби партіями відправляли за призначенням. Усі розуміють, що у нинішній складний час нікому не можна бути байдужим та стояти осторонь підтримки захисників, які відстоюють наше незалежне майбутнє.  Бо лише спільно і солідарно із лептою кожного зможемо подолати імперського агресора.

— Рік, що розпочали, звісно, буде не з легких, і всі маємо це розуміти, — підсумувала діалог Ольга Рубель. — Наша діяльність особливо пов’язана із зростанням курсу іноземної валюти, відчутне і подорожчання енергоносіїв. Але, попри все, вірю, що збережемо обсяги виробництва і будемо стабільно працювати і надалі. Ми дуже залежимо від замовників, які дають нам роботу. Бо в Україні практично свою продукцію не реалізуємо. Тож усіляко старатимемось втриматись, як кажуть, на плаву. Усім найбільше зичу здоров’я та миру. А працювати ми вміємо і можемо.

Після приємного спілкування про соціально-виробничі аспекти діяльності підприємства не менш позитивним  виявилось знайомство із колективом у час фотосесії для газети. Жінки-швачки згуртовано й невимушено вишикувались біля святково прибраної ялинки. А скільки позитиву випромінювали їхні життєрадісні обличчя.

— Впевнено можна сказати про хорошу атмосферу в жіночому товаристві. Про це свідчить цвітіння дерева щастя (поширеної назви вазона). Серед зелених і яскраво-зелених  або ж із червоною облямівкою листків розкинулись білі із ледь рожевим відтінком квіти, зібрані у напівпарасольки. Краса така, що неможливо передати словами. Як зауважили працівниці швейного цеху, грошове дерево зацвіло вдруге за рік — навесні й тепер, у період різдвяних свят. Вазон прижився у просторому приміщенні, бо росте майже з часу заснування підприємства й, мабуть, відчуває дбайливі жіночі руки.

Дерево щастя, товстянка, грошове дерево, красуля, монетне дерево — все це назви однієї і тієї ж рослини, що належить до родини товстянкових, батьківщиною якої є Південна Африка і країни Середземномор’я. Вона досить добре пристосувалася до наших умов, і тому її часто можна зустріти як у помешканнях, так і в офісних приміщеннях. Цікаво, що грошові дерева люблять жіноче товариство. Вони виділяють свою позитивну енергію, якщо стоять там, де працює багато жінок, або де жінка знаходиться тривалий час. Грошове дерево любить увагу, краще росте і поширює свою енергетику в тому випадку, якщо жінки гладять його інколи по корі. Окрім «фінансових» передбачень, ця рослина має і лікувальні властивості. Медицина стверджує, що речовини, які виділяє красуля, є біологічно активними й покращують повітряне середовище перебування, що позитивно позначається на організмі людини. Очищаючи повітря, товстянка сприяє зняттю фізичної та психогенної втоми, оздоровлює весь організм людини.

Дехто стверджує, що в домашніх умовах ця рослина не цвіте, а лише у природі дає квіти після десяти років життя. Тож, впевнена, що саме завдяки хорошому догляду турботливих жіночих рук ПП «Маріте», дерево щастя віддячує неймовірно красивим і тривалим цвітінням. Нехай же це буде гарною ознакою для усього колективу швейного підприємства. Щоб виплекане грошове дерево приносило достаток і приємні прибутки.

Уляна Лащівська.