Головна Свято 22–23 серпня на теренах Зашкова–Завадова відбувався Фестиваль «Зашків – Земля героїв»

22–23 серпня на теренах Зашкова–Завадова відбувався Фестиваль «Зашків – Земля героїв»

521
0

У Зашкові цьогорічний День Незалежності розпочали провадити ще напередодні – від Дня прапора. Ініціативна група молоді організувала флеш-моб, продовживши ініціативу сусідніх сіл розмальовувати підніжжя електричних стовпів синьо-жовтими фарбами. Завзяті молоді зашківчани зробили патріотичні написи на усіх трьох перехрестях села: «В єдності – сила народу!», «I ♥ Ukraine», «Нам пора для України жить!».

22–23 серпня на теренах Зашкова–Завадова відбувався також Фестиваль «Зашків – Земля героїв», але організатори змінили його формат на патріотично-вишкільний табір з медично-військовими навчаннями. Під час фестивалю відбувся велопробіг «Від Степана до Євгена», тобто від пам’ятника С. Бандері у Львові до пам’ятника Є. Коновальцю в Зашкові. Взяло участь у фестивалі кілька сотень осіб.

Мабуть, не випадково цьогоріч День Незалежності припав на неділю, тож вся громада особливо дружно зібралась вранці на літургію. Щонедільні прохання вірних за військових-односельчан «воїна Михаїла, воїна Зоряна, воїна Юрія, воїна…» треба зазначити єднають усіх у молитві з особливим трепетом. На завершення богослужіння, окрім щотижневої молитви «Боже Великий Єдиний», усі вірні заспівали гімн України.

Художнього частина вшанування Дня Незалежності на рівні громади відбулась у приміщенні Народного дому з уваги на сумні події в країні під керівництвом завклубу Оксани Макар та музкерівника Тетяни Маркіної. Вечір до Дня Незалежності виглядав радше як спільне віче зашківської частинки Великого українського народу. З тривогою, зі сумом, але з вірою та гідністю зібрались зашківчани. Ця віра та гідність лейтмотивом об’єднала усі пісенні та поетичні номери. Не було ліричних, жартівливих, виконань для розваг, натомість патріотичні пісні-марші, військові журливі та молитви. Адже такого тривожного і водночас героїчного року історія нашої незалежності ще не знала. Тепер кожен громадянин не з історії, а на власній шкурі відчує ціну власної самостійності, миру та спокою.

Під час вечору спільно вшанували пам’ять тих, хто віддав життя за українську незалежність – від давніх часів аж до сьогодні. З гордістю згадали тих 11 односельчан, які зараз мобілізовані або захищають державу на східному фронті країни.

Просвітяни наприкінці зібрання також оголосили про їхню ініціативу висадити калинову алею Небесної сотні в центрі села, щоби вона була завжди в односельчан і наших гостей на очах, була мірилом щоденних справ з висоти Небесної сотні, аби своїми діями не ганьбити їхньої жертви. Тож поки що усі односельчани, що мають саджанці калини, збирають символічно 100 молодих кущів. А 6 вересня планують дружно висаджувати алею в пам’ять Небесної сотні, щоб до морозів вона вже прийнялась.

Під час святкування Дня Незалежності згадали також про іншу добру ініціативу. Влітку в Зашкові з’явився дитячий майданчик, який саме на День Незалежності планували освятити, проте з об’єктивних причин це відбудеться невдовзі. Ініціативні батьки вирішили не чекати з моря погоди і взялись до справи, так від ідеї до реалізації довго не барились – тож тепер дітки в одній частині села, а саме в Загородах, мають де спільно забавлятись. Гойдалки, карусель-коник, альтанка, лавки разом зі старою, проте тепер очищеною, криницею на фоні качат, що плещуть у воді сусіднього рова гарно замальовують сільську ідилію. Усі споруди на дитмайданчику зроблені з дерева, оформлені в етностилі.

25 серпня просвітяни продовжили вшановувати День Незалежності, вибравшись дружно до Львова на екскурсію княжим та середньовічним Львовом, а також львівськими підземеллями.

Різні заходи в Зашкові в День Незалежності і стараючись до цього Дня всеціло подають загальну картину, що ініціатив у громаді більшає. На прикладі нашого села засвідчуємо, що українці щоразу сильніше не хочуть бачити «свою хату скраю», а навпаки роблять хто що може, а найважливіше діють відповідно до гасла «Візьми і зроби!». Отож в підсумку якось особливо карбуються в свідомості слова «Якщо будете триматися купи, як та цегла, все витримаєте!», що на них наголосив гід під час екскурсії у підземеллях Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла.

Олеся Пастущак