Головна Інтерв'ю Що потрібно робити і якими якостями володіти, аби розпочати успішну підприємницьку діяльність?

Що потрібно робити і якими якостями володіти, аби розпочати успішну підприємницьку діяльність?

708
0

Цієї неділі відзначаємо День підприємця. З нагоди професійного свята ми вирішили поспілкуватись із відомим жовківським підприємцем, директором мережі будівельних магазинів «Росана», Ростиславом Володимировичем Гапоном. Він розповів нам про особливості ведення підприємницької діяльності, труднощі та перепони на шляху до економічного успіху.

Розкажіть, будьте ласкаві, про себе, де навчалися та чому саме обрали професію підприємця?

Я, Ростислав Володимирович Гапон, проживаю у м. Жовкві. Мені 29 років. Першу освіту здобув у Сопошиниській ЗОШ. Підприємцем вирішив стати ще у зовсім юному віці. У свої тринадцять, в період буремних 90-х, разом зі своїми батьками вийшов на ринок торгувати. Саме в цей період і визначився зі своїм фахом. Зрозумів, що економічна справа  — це «моє», і мені вона подобається. Згодом вступив на економічний факультет ЛНУ ім. Ів. Франка.  Я реалізовував свою мрію у життя, проте на той час не знав, чого досягну і ким стану.

Із чого ви розпочинали свій бізнес і як досягли успіху та визнання? 

Як я вже згадував, свою підприємницьку діяльність наша сім’я розпочинала із торгових точок на ринку. Період 90-х став для нас рубежем важкого старту. На той момент свою торгівлю здійснювали в м. Яворові. Часи були непрості, тому було дуже важко будувати власну справу. У 2000 році ми перебрались до Жовкви, паралельно торгуючи на ринку в РавіРуській. У Жовкві взяли в оренду перший поверх будівлі Центру зайнятості. Власне, з цього моменту розпочались роки, так званої, культурної роздрібної торгівлі у магазинах. Та відбулася неприємна подія. Центр зайнятості викупив приміщення, яке ми орендували. Я і моя сім’я були у розпачі. Ми не знали, як далі бути і що робити? Проте, на щастя, дізнались, що по сусідству продається земельна ділянка. Відповідно, взяли у банку кредит, придбали землю та розпочали будівництво нового магазину. І робота продовжилася». Успіх прийшов завдяки командній роботі нашої родини. Самі починали і знали як це робити. Найскладнішим для нас було взяти першого найманого працівника. У зв’язку з розширенням бізнесу були потрібні продавці. Тому звикнути психологічно та економічно до нових витрат було важко. Згодом взяли в оренду ще один магазин у центрі міста. Набрали робочий персонал. Станом на сьогоднішній день у нас працюють близько 45 робітників. Кажу близько, тому що у нас постійно відбувається ротація працівників. Адже існують будівельні сезонні роботи та постійні, де залучені офісні працівники, продавці тощо. Тому влітку робітників у нас більше, а взимку, відповідно, — менше. До нашої мережі на цей час входять: головний офіс (пл. 2 тис. м. кв., вул. Львівська, 47),  будівельний майданчик з виготовлення віконних конструкцій (вул. Вокзальна, 20, пл. 1 тис. м. кв.), магазин у центрі (вул. Львівська, 50). Функціонує також фірма з будівельних робіт та організація щодо проектних робіт під замовлення клієнтів.

Що потрібно робити і якими якостями володіти, аби розпочати успішну підприємницьку діяльність?

Відкрити свою справу в наш час дуже складно, проте враховуючи сучасний товарний ринок, його наповненістьє до чого рости і розвиватись. Адже рівень пропозиції не повністю задовольняє попит покупців. І займатися успішною підприємницькою діяльністю цілком реально. Найголовніше тутсамодисципліна та пунктуальність. Потрібно бути готовим до щільного робочого графіку та великих об’ємів трудової діяльності. Для успішного старту підприємця потрібно заздалегідь якісно вивчити товарний ринок та умови його розвитку. Переглянути можливості реалізації продукції. Наприклад, сьогодні активною і перспективною є Інтернетторгівля. Її переваги: швидкість, доступність, широкий вибір, оперативна доставка та масштабність географії розповсюдження. Існує певна закономірність, в деякий час популярними були ринки, в іншиймагазини, потімсупермаркети, гіпермаркети, а сьогодні — Інтернетмагазини. Тому цей чинник слід також враховувати. Ну і, щоб запустити свій бізнес, потрібен значний капітал. Для магазину роздрібної торгівлі одне робоче місце коштує 50 тис. доларів, в додаток — приміщення, стелажі, комунікації, товар. Тож потрібно вкласти дуже багато грошей, втриматись на ринку, постійно прогресувати, лише тоді можна досягти потрібного результату.

Які труднощі є безпосередньою перепоною  у веденні підприємницької діяльності?

Сьогодні ми прекрасно бачимо, в якому стані перебуває економіка України, і це відбивається на бізнесі українського підприємця. Для нас на сьогоднішній день найгіршими є, так звані, стрибки валюти. Нам не важливий її курс, а саме ці нерівномірні коливання. Оскільки весь імпортний товар надходить в іноземній валюті, тому і продаж та розрахунок проводиться за певним її курсом. Часто товар приїжджає до нас за меншим курсом, продаємо його відповідно, а розраховуємось за вищим. Це призводить до великих збитків і втрат. Ми всяко підлаштовуємось і намагаємось цьому запобігати, проте коливання валюти сьогодні передбачити не можливо. З таким станом речей та відповідним законодавством дуже важко вести справи. Тому, наша основна метавтриматись на економічному ринку та вижити. В умовах страшної війни на сході України, фінансовий та економічний стан країни та її бізнесу переживає період падіння. Прикро, що ми спостерігаємо таку картину в ХХІ столітті. Сподіваюсь, що в найближчому майбутньому все закінчиться. Війна минеться, ми проведемо адміністративну реформу, ратифікуємо угоду з ЄС і відкриємо для себе нові торгівельні перспективи.

— Чи задоволені ви своїм фахом та якими здобутками можете пишатись у своїй професійній діяльності?

Звісно, що я задоволений соєю професією і отримую від неї насолоду. Хоча це робота дуже трудомістка, іноді, навіть без вихідних, проте вона мені подобається. Адже підприємництвом я займаюсь усе своє свідоме життя. Щодо професійних здобутків, то найбільшим моїм досягненням, як і для будьякого підприємця,  є успішне функціонування і розвиток, можливість витримати темпи ринку та економіки країни. Успіхом і здобутком діяльності можу назвати також те, що надаю впевненість у завтрашньому дні майже 50-м людям. Даючи їм стабільний заробіток та працевлаштування. Окрім цього, ми плідно займаємось меценатською та благодійною діяльністю. Зокрема, на даний час спричиняємось до допомоги військовим, які перебувають у зоні АТО. Також фінансуємо і підтримуємо футбольну  команду с. Сопошина. Із проханнями підтримки до нас постійно звертаються релігійні громади, школи, дитячі садочки, яким завжди надаємо потрібну допомогу. Намагаємось допомогти тим, хто цього потребує. Моїм здобутком є успішна діяльністьекономічна та підприємницька. Попри складні часи та негаразди в країні, ми намагаємось, найперше вберегти свою справу, а не збагатитись фінансово. Сподіваємось на світле майбутнє України. Головне, щоб був мир та спокій. Хай Бог дає нам здоров’я і нам усе вдасться. 

— Вітаю з професійним святом! Бажаю успіхів. Дякую за цікаву розмову.

Спілкувався Віталій СЛУКА.