Головна Свято Андріївські вечорниці дитячими вустами

Андріївські вечорниці дитячими вустами

417
0

Із-поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим  є свято Андрія Первозваного, коли за українським звичаєм молодь збирається на вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави: дівчата гадають на свою майбутню долю, нареченого, заміжжя, а хлопці роблять збитки там, де живуть дівчата на виданні.

Отож минулого тижня учні 4-А класу на чолі із вчителем Надією Миколаївною Злотко Жовківської ЗОШ № 1 повернули нас у минуле й продемонстрували усім, як проходять Андріївські вечорниці.
На сцені, наче в українській світлиці, лежали бабусині рушники, домоткані серветки та доріжки. На столі – українські страви: і вареники, і пиріжки, й узвар. Однак найяскравішою була калита – символ сонця, достатку, щедрості та любові, медом полита та маком притрушена. Спочатку її намагалися вкусити усі учасники вечорниць. Згодом усі присутні в залі смакували українськими варениками із сиром, із капустою й звичайно калитою. Учні дуже старалися, тому все вдалося на славу. Ще довго того дня не стихали дзвінкі голоси в школі, ділилися враженнями й жартували.
Це була справжня можливість відчути атмосферу українських традицій, зазирнути у минуле нашого народу й передати наступним поколінням слово й пісню, щирість й радість життя.

Наш кореспондент.