Головна Свято «Батьківщина» Львівщини подарувала свято дітям зі сходу України

«Батьківщина» Львівщини подарувала свято дітям зі сходу України

422
0

За сприяння Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» до Львова на Різдвяні свята приїхало понад 70 дітей з Донецької області. До цього дітки ніколи не були на західних теренах України й під час відвідин культурної столиці нашої держави отримали чудову нагоду відчути справжній дух Різдва й поринути в атмосферу українських національних традицій.

Спершу діти побували на прем’єрній виставі «Дорога до Різдва» в Першому українському театрі для дітей та юнацтва й переглянули різдвяний 3D-мультфільм просто неба. Також юні українці відвідали Національний музей імені Андрея Шептицького, де ознайомилися з експозицією «Гуцульське Різдво», в якій представлено понад 500 експонатів із фондів музею та приватних колекцій.

Ще однією особливістю Різдва у Львові для гостей з Донбасу були майстер-класи  з приготування куті та вареників, які провели «батьківщинівці» Львівщини. Під час святкового дійства народний майстер, звіздар Богдан Новак розповів діткам про історію Різдвяної зірки та разом із ними змайстрував найголовніший символ вертепу.

Святковим різдвяним настроєм із гостями з Донбасу поділилися також вихованці театрального гуртка Львівського національного аграрного університету, які продемонстрували для діток театралізоване дійство — вертеп.

Волонтери, які допомагають дітям зі сходу України  й організували приїзд групи до Львова, розповідають, що основне завдання цієї мандрівки — показати, наскільки  багатою на традиції та звичаї і цікавою є Україна.

«Ми намагаємося відкрити цим дітям нашу Україну – велику, незбагненну, красиву, показати культуру, традиції, звичаї та побут. Адже більшість з них ніколи не виїжджали за межі свого населеного пункту», — зазначає волонтер Ярослава Токар.

Дітей з Донбасу зі святами привітав голова Львівської обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

«Різдво – це родинне свято, і нам надзвичайно приємно в ці святкові дні розділити радість народження Ісуса Христа з дітьми із Донбасу. Щире захоплення дітей та їхнє зацікавлення усім побаченим у Львові ще раз підтверджує, що Україна – єдина», – зазначив Михайло Цимбалюк.

За словами очільника «Батьківщини» Львівщини, справжньою радістю було дивитися в очі дітей, бачити в них захоплення і щиру віру у те, що життя може бути щасливим. «Переконаний, що тепер ці дітки по-іншому сприймають Україну, адже на галицькій землі їм вдалося відчути той дух патріотизму й особливої атмосфери, які впродовж сотень років допомагали усім нам, українцям, творити свою Державу», — наголосив Михайло Цимбалюк.

Руслан КРАВЕЦЬ.