Головна Свято Білосніжна усмішка – запорука здоров’я

Білосніжна усмішка – запорука здоров’я

315
0

9 лютого у всьому світі прийнято відзначати Міжнародний день стоматолога, робота якого — без перебільшення дуже важлива,  і, на щастя, більшість із нас це розуміє.

За даними  Всесвітньої федерації стоматологів, карієс і хвороби ротової порожнини є найпоширенішими захворюваннями у всьому світі. Хронічне захворювання – карієс – вражає і багатих, і бідних.

На щастя, з розвитком нових методів і підходів у цій вельми делікатній області, лікування зубів  дається нам усе легше і легше, проте  єдиним стримуючим фактором, на превеликий жаль, який  зупиняє українців на шляху стоматолога, є елементарне фінансове питання. Послуги цього лікаря у порівнянні з  мізерним доходом пересічного українця здаються захмарними. Саме тому більшість людей і відкладають візит у стоматологію аж до появи сильного зубного болю, коли вже не допомагають знеболюючі засоби…

Не всім відомо, що визначення відзначення Міжнародного дня стоматолога саме 9 лютого є невипадковим. Ця дата приурочена дню, коли віддала життя за Христову віру одна ранньохристиянська великомучениця Аполлонія, що жила в III столітті нашої ери в Олександрії. Це були часи великого гоніння на всю християнську Церкву і віруюча в Христа Аполлонія, донька видного олександрійського чиновника,  була схоплена і піддана жорстоким тортурам, у неї живцем вирвали всі зуби і під загрозою спалення на багатті вимагали зречення від віри. Щоб дати їй можливість схилити перед своїми мучителями коліна, її розв’язали, але замість цього відважна жінка воліла сама кинутися у смертельний вогонь. Згідно з історичними літописами це сталося 9-го лютого 249-го року.

Уся стоматологічна наука спрямована на протилежні цілі — полегшити і допомогти впоратися людині з її одним із найбільш болісних страждань, постаратися зробити життя  комфортнішим і безпечнішим, адже хвороби зубів і ротової порожнини є  трампліном для інших, не менш небезпечних хвороб у всьому організмі.

Цікаві факти в області розвитку стоматології вказують на те, що ще в 7-му тисячолітті до нашої ери людям вдалося зробити древній прототип сучасної бормашини. Досліджуючи знайдені в пакистанській провінції Белуджістан останки людей, які, на думку вчених з Франції і США, жили близько 7 – 5,5 тисяч років до нашої ери, були виявлені в деяких їхніх зубах зроблені  майже ідеальні просвердлені отвори діаметром від 1-го до 3-х міліметрів,  глибиною до 3,5 міліметрів. Мистецтво древніх «стоматологів» дозволяло працювати з важкодоступними корінними зубами, а в деяких випадках — і з внутрішньої сторони щелепи. Сучасні лікарі-дантисти оцінили б їх роботу, як роботу майстрів високої кваліфікації, а це було багато тисячоліть тому!

У професійне свято дантистів — День стоматолога — ми приєднуємося до привітань на адресу всіх тих, хто причетний до процесу лікування, протезування, знеболення тощо.  Бажаємо їм вдячних пацієнтів та успіхів у їхній нелегкій, відповідальній роботі. Зі святом Вас і здоров’я Вам,  шановні стоматологи!

Настя Вігурицька.