Головна Свято День своєї української єдності та свободи

День своєї української єдності та свободи

459
0

Українська мрія – єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель усі її так звані сусіди, прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясних обрисів. Так сталося і на початку 1918-го. Січневого дня, у запалі революційних змін була створена УНР. Більш того, на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як Акт злуки, і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.

Набираючи обертів, машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишнім «консерваторам», поспішила зламати і ці сміливі починання вільного українського народу. Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію, просто зникає.

22-ге січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися у справжній живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи…

Із нагоди 97-ї річниці Дня Соборності України у районному Народному домі відбувся урочистий вечір, на який зібралося багато жовківчан. Ведуча Оксана Войтович підкреслила значимість злуки у сьогоднішній, непростий для держави час. Перший заступник голови Жовківської РДА Любов Дунець коротко зупинилася на історії свята, наголосивши, що суттєвою рисою Української Соборності є інтеграція етнічних земель, консолідація духовного, культурного життя, нівелювання регіональних бар’єрів. А також передала найщиріші вітання від голови Жовківської РДА Надії Щур та від голови Жовківської районної ради Романа Горбаня, бажаючи, щоб кожен громадянин зустрів урочисто свято Соборності – з відкритим серцем, з вірою у щасливе майбутнє нашої держави: « …зичу усім злагоди, сил і натхнення, успіхів у роботі на благо Вітчизни. Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртують нас для здійснення високої мети, процвітання демо-кратичної, могутньої України, надійної запоруки щасливого життя її достойного народу».

Оригінальністю і захопливістю виступу вирізнявся святковий концерт. Новорічно-різдвяні, українські народні мотиви звучали у виконанні дипломанта ІІ всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. П. Вірського, дитячого, дівочого вокально-хореографічного ансамблю «Панночка» м. Львова (художній керівник та балетмейстер Ігор Федак).

Окрім мотивів, артисти представили жовківській публіці низку балетно-танцювальних композицій, таких, як «Молитва мами», «Запалимо свічку», «Україна – мати наша» та інші. Гучними оплесками та скандуванням «Браво!» жовківчани проводжали кожний виступ «Панночки». Мабуть, кожен, хто завітав цього вечора у Народний дім, насолодився неповторним співом та казково-феєричним дійством, представленим гостями-львів’янами.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.