Головна Свято Її величність – українська книга

Її величність – українська книга

522
0

Щороку о тій порі, коли починається весняне пробудження, до нас приходить чудове свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання. У бібліотеках, школах району відбуваються цікаві масові заходи з приводу найбільшого чуда з усіх чудес – книги, про те, яку роль вона відіграє в житті кожної людини.

Районна дитяча бібліотека спільно зі школярами Жовківської ЗОШ № 1, 2 – Б кл. (вчитель Олена Гнатівна Козак) провели свято книги, на яке запросили усіх, хто по справжньому її любить і шанує. Свято відбувалося в районному Народному домі, відкрила його Надія Хомишин (заступник директора з роботи з дітьми), й продовжила Олена Гнатівна.

Читання – ось найкраще навчання, стверджує народна мудрість. Не погодитися з цими словами не можна. В цьому переконуєшся щоразу, коли мова заходить про роль книги в житті людини. Сила книги — безмежна. З дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує. Вона відкриває нам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя.

Книга допомагає у навчанні і вихованні, збагачує знаннями, зміцнить волю, пробуджує мрію. Книга – мудрий друг, який, не вміючи говорити, розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ.

Хто ж з нас не любить книжок? Книжок, у яких так багато барвистих малюнків. Розкриєш першу ліпшу — опиняєшся у великій казковій країні.

Піднесенню свята сприяло незвичайне оформлення залу, вислови про книгу, книжкова експозиція «Моя улюблена книга», і, звичайно, діти, святково одягнені, у костюмах літературних героїв.

Дорогі гості, мами й тати!

У нас сьогодні Книжчине свято!

Будем разом відзначати,

Книгу – друга шанувати – такими словами вони розпочали свято.

Учні не тільки у віршах та піснях прославляли книгу, а й у прислів’ях, приказках, загадках. На святі прозвучали пісні «Пісня про книгу», «А ми любимо читати», «Дружба з книгою», «Книжечка, як зірочка» та інші. Їх усі вивчила з дітьми вчитель музики Марія Демків.

А яке ж свято буває без Королеви Книги (Оленка Гронович) лікаря Айболита (Віталій Пелик), діти майстерно зіграли сценку «Брудна Книжка» (роль Брудної Книжечки зіграла Єлизавета Курінна, дівчини Мар’янки — Марта Шуй). Не обійшлося свято і без улюблених казкових героїв, у яких так майстерно перевтілилися персонажі казки «Півник і двоє мишенят». А якими симпатичними, ніби просто із сторінок казки, були: Півник (Ростислав Давиденко), двоє Мишенят (Яна Гнідець, Денис Станько), і справжня Господиня (Оля Ситнік).

А ще вони запевнили усіх, що ніколи не скривдять книгу, з повагою, шаною і любов’ю будуть відноситися до неї, зачитавши правила  поведінки з книгою.

Щоб з’явилась книжка, треба щоб її хтось написав. Описав цікаві пригоди, придумав казку, або передав своє натхнення через поетичні рядки.

Хто ж це робить? Правильно відповідали школярі – письменники, поети. Тому на свято до дітей завітав письменник – Ігор  Дах, який прочитав їм свої вірші, звертався до них з різними запитаннями. Діти   були дуже активними, за що автор нагородив  їх   своїми  книжечками.

А щоб школярі не забули про  свято, Олена Гнатівна провела цікаву акцію «Ти  – мені , я – тобі» (дарували книгу один одному на згадку).

У свою чергу працівники бібліотеки провели цукеркову вікторину (на цукерці було прикріплено запитання, на які вони дуже справно відповідали). Від батьківського комітету класу виступила Леся Пелик, яка подякувала Олені Гнатівні, батькам, працівникам дитячої бібліотеки за гарне свято, за те, що вони вчать любити книгу, шанувати українське слово, щоб серце дитини відгукувалося на добро і красу життя. Велике спасибі батькам за подаровані бібліотеці книги. Зі словами вдячності до організаторів свята звернулася завуч школи Вікторія Антохів, яка закликала дітей читати книгу, приділяти їй більше вільного часу, адже «сторінки книжок завітних всіх нас доброму навчать, працювати і учитись, Україну шанувать».

Свято закінчилося. Діти робили світлини, приємно було дивитися на усміхнені радісні обличчя. Сподіваємось, що після такого свята ви ще більше будете любити, берегти й цінувати книгу.

Зоряна Гумницька.