Головна Свято Громада Старої Скваряви відсвяткувала щорічну розколяду

Громада Старої Скваряви відсвяткувала щорічну розколяду

351
0

Оселю кожну щастя зігріває, родини об’єднує Господь!

Цикл новорічно-різдвяних свят завершує розколяда, яка покликана відродити і примножити традиції, притаманні кожному населеному пункту і характерні саме для цього величного християнського свята. Адже для кожного українця Різдво є чимось таким близьким, рідним, дорогим, воно бере свій початок з дитинства і вже в дорослому віці стає овіяним солодкими спогадами, радісними передчуттями, щемливими згадками про особливі моменти життя…

Так, на небі засіяла перша зірка і сповістила, що у світі сталося чудо, народилося немовля, дитя Боже, аби вберегти усіх людей Землі від зла і дати їм спасіння. Багато різних народів бачили цю зірку. Минуло чимало часу, а ми і сьогодні збираємося цілими родинами за святковим столом, аби розділити цю велику радість — народження Месії. Саме такою родиною — дружною, веселою, гостинною, минулої недільної днини зібралася громада Старої Скваряви на щорічну розколяду під умілим проводом отця-настоятеля Степана Макара та керівника Народного дому Марти Дороти.

У просторому, по-різдвяному прибраному храмі Святих апостолів Петра і Павла  яблуку ніде було впасти. Від малого до великого зійшлися староскварявці та запрошені гості, аби ще раз возвеличити Спасителя Світу і, водночас, продемонструвати своє, незвідане, неповторне та цікаве.

За лаштунками чути, як колядники в дзвіночки дзвонять і сповіщають, що дійство розпочалося… Неповторну різдвяну феєрію створили місцеві самодіяльні артисти, вдало поєднавши виконання колядок та щедрівок з оригінальними віншуваннями і використанням цікавих атрибутів та самобутніх костюмів. А учасники вертепного дійства водночас і славили новонародженого Христа, і оспівували Його. Для багатьох вперше почуті і добре відомі колядки та щедрівки, яскраві образи та харизматичні постаті, неповторно відтворені у цікавих театралізованих постановках, — усе це допомогло присутнім зануритися у містерію самого Різдва.

Доповнили піснеспіви дівчата з місцевого вокального ансамблю «Мрія» (керівник Р. Баник). Апофеозом урочистостей стало виконання усіх разом колядок у церкві-музеї «Староскварявський іконостас XVI-XVIII ст.».

А далі — всезагальне частування смачними пампушками та гарячим чаєм. Незабутні враження залишились у всіх гостей та учасників розколяди.

Традиційна різдвяно-новорічна обрядовість не лише підносить високо-релігійне і загальнолюдське почуття, а й глибоко виявляє громадянське та національне почуття єдності, любові до праці. Нехай же всі щирі побажання
здійсняться! Хай ведуть нас до цього споконвічні ідеали, виявлені в неперевершених своєю святковістю, красою, добром і любов’ю обрядах, звичаях, народному колядуванні і щедруванні. 

Наш кореспондент