Головна Листи В Жовківській центральній бібліотеці відбулася презентація книги «Небесна Сотня. Герой України Анатолій...

В Жовківській центральній бібліотеці відбулася презентація книги «Небесна Сотня. Герой України Анатолій Жаловага»

311
0

Герої не вмирають, просто йдуть з Майдану в небо

У кожної держави є такі події, які назавжди закарбовуються в пам’яті, змінюють хід історії та світогляд громадян. Таким став для нас Євромайдан. 

18-20 лютого 2014 року силовиками було здійснено масовий розстріл протестувальників. За ці три дні загинуло більше сотні, і кожен з них заплатив за свої переконання надто високу ціну — власне життя. Серед загиблих майданівців були люди різних верств населення. Юні та сивочолі. Багатодітні батьки та молоді юнаки. Жителі різних куточків України та приїжджі з ближнього зарубіжжя… Кожен здійснив особистий подвиг — віддав своє життя заради нової України.

Серед Українських Ангелів світла є і наш краянин, житель Дублян Анатолій Жаловага. Простий життєрадісний хлопець, якому не байдужою була доля України, її майбутнє. Без вагань він став на захист своїх переконань і загинув за правду та свободу, ціною жертовності показав, що наш український дух є незламним, а народ — нескореним.

У шосту річницю пам’яті Анатолія в Жовківській центральній бібліотеці відбулася презентація книги «Небесна Сотня. Герой України Анатолій Жаловага», присвячена саме йому, нашому Герою Майдану.

Завідувач відділу обслуговування Наталя Химиця коротко розповіла про Революцію Гідності. Вірш «Мамо, не плач» у виконанні бібліографа Софії Кіх викликав не одну гірку сльозу на обличчях присутніх. У той момент згадалися щемливі кадри з тих важких для усіх днів.

Про свого сина, родину, звичність та повсякденність до цих подій та опісля розповіли батьки Григорій Петрович та Лариса Яківна (на світлині). Теплими спогадами про свого учня, його добре серце, щирість та відвертість поділилася класний керівник Галина Москалець. Своєю чергою голова Жовківської РДА Роман Черніховський та заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук наголосили на необхідності вшанування і пам’яті наших усіх Героїв. З таких людей, як Анатолій, потрібно брати приклад.

Сьогодні ми усі складаємо щиру подяку Героям та їхнім мужнім батькам, які виховали справжніх патріотів. Світла пам’ять тим, хто зробив нашу країну іншою. «Мирні солдати Майдану», наші «Ангели сьогодення» навіки зайняли свої пости захисту українського народу. Небесна Сотня — на варті. Поруч з нами. Тож будьмо гідними їхнього подвигу! Слава Україні! Героям Слава!

Зоряна ГУМНИЦЬКА