Головна Економіка На Жовківщині борються з незаконними рубками лісу

На Жовківщині борються з незаконними рубками лісу

371
0

Боротьба з незаконними рубаннями — на постійному контролі!

Охорона лісів від самовільних рубок, випадків браконьєрства, пожеж, масових засмічень, дотримання вимог лісового та природоохоронного законодавства, профілактика порушень — най-актуальніші та найвідповідальніші завдання лісівників. Часто-густо така робота пов’язана з високою небезпекою для життя і здоров’я лісівників. Цілим комплексом заходів зі збереження лісу від порушників у ДП «Жовківський лісгосп» займаються представники державної лісової охорони. 

У лісових масивах ДП «Жовківський лісгосп» регулярно проводяться патрулювання з метою виявлення лісопорушників, спільні рейди лісівників з працівниками поліції, спрямовані на попередження розкрадання лісопродукції, контролю під час транспортування лісоматеріалів. Звичними є й ревізії в усіх лісництвах підприємства — веняні, осінні, раптові. Окрім цього, впродовж року, на зустрічах із громадськістю, місцевим самоврядуванням лісівники проводять роз’яснювальну роботу, спрямовану саме на попередження можливих порушень.

Ще з 2013 року на підприємстві функціонує система електронного обліку деревини. Основними завданнями електронного обліку деревини є: підтвердження легальності заготівлі деревини та новорічних ялинок, запобігання тіньовому обігу лісопродукції, постійний моніторинг та контроль за використанням деревини, перехід на електронний документообіг, підвищення ефективності управлінських рішень постійних лісокористувачів.

Упродовж 2019 року жовківські лісівники здійснили 62 рейди, у ході яких виявлено 46 випадків самовільних рубок. Загальна сума збитків, відповідно до протоколів, складених працівниками лісової охорони, становила 119560 тис. грн. Добровільно сплачено порушниками 80655 тис. грн. Одна справа на суму 36897 тис. грн направлена на розгляд у Сокальське відділення поліції Червоноградського відділу поліції.

Водночас, слід зазначити, що, в порівнянні з 2018 роком, кількість незаконних рубок дерев зменшилася. У минулому році було зареєстровано 75 випадків самовільних рубок на суму 313483 тис. грн.

Робота лісівників, спрямована на профілактику незаконних дій у лісі та виявленні лісопорушників, є безперервною, вимагає великих зусиль та обережності. А ще такі заходи фінансуються виключно коштом держпідприємства. Подекуди, на допомогу лісівникам приходять технічні засоби — фотопастки та відеореєстратори.

Боротьба з незаконними рубками — на постійному контролі у Жовківському лісгоспі. Просимо мешканців теж не залишатись байдужими та повідомляти про всі відомі факти рубок дерев та про осіб, що їх вчинили, працівникам лісгоспу.

При цьому жовківські лісівники нагадують, що законодавство змінюється, тож, відтепер не лише самовільне зрубування дерев може нести за собою адміністративну чи кримінальну відповідальність, а й перевезення та зберігання деревини. До прикладу, уже за 5 дерев, діаметром пня 30 см, наступає кримінальна відповідальність.

Сподіваємось на Ваше розуміння та сприяння у запобіганні, виявленні та припиненні протиправних дій у лісі.

Пресслужба ДП «Жовківський лісгосп»