Головна Свято Хто хоче працювати — шукає можливості

Хто хоче працювати — шукає можливості

237
0

Серед великої кількості професійних дат є свята, яким ми, перелиставши листок календаря, не надаємо особливого значення. А люди цієї професії, між тим, відіграють важливу роль в суспільному житті району.

Чи не всі місцеві ради району плідно співпрацюють сьогодні з Жовківським управлінням водного господарства, та, либонь, не кожен керівник органу місцевого самоврядування, та й не лише він, зауважив, що перша неділя червня — день працівників водного господарства. Може тому, що саме тоді відзначаємо інше загальновідоме свято — Захисту дітей, і воно зайняло всю нашу увагу?..

Жовківське управління водного господарства, створене ще далекого 1951-го року як управління осушувальних систем, нині спрямовує свою роботу на експлуатацію меліоративних систем і несе відповідальність за стан експлуатаційно-ремонтних робіт, раціональне використання, охорону та відтворення водних ресурсів.

Чотирнадцять непростих літ очолює підприємство Василь Міндер. Великий досвід роботи (адже за плечима майже чвертьвіковий стаж роботи), професіоналізм, прогресивне мислення та перспективне бачення дають змогу й сьогодні триматися водній господарці "на плаву", дієво сприяти та розвивати інфраструктури місцевих рад. Жовківська установа — одна з найкращих в регіоні. Неодноразово саме на Жовківщині проводились виїзні показні наради подібних структур. Збережені технічна та матеріальна бази, людський професійний потенціал, наявність погідної ремонтно-механічної майстерні, проведені суттєві ремонтно-відновлювальні ремонти як в адмінбудівілі, так і в інших спорудах, ставлять управління водного господарства в ряд підприємств, що належно утримують у технічно-справному стані наявну міжгосподарську меліоративну мережу. Його не спіткала доля колишніх "Сільгосптехніки" чи "Сільгоспхімії", хоча на їх тлі у 80-ті установа виглядала не дуже перспективно.

Торік спецфонд виконаних робіт в управлінні склав 2169,3 тис. грн., що дало можливість значну частину коштів направити на очистку осушної мережі, покращення матеріально-технічної бази та покриття дефіциту державного бюджету.

Аби уявити загальну картину діяльності установи, варто звернути увагу на деякі аспекти. Нині управління обслуговує 68,5 тис. га меліорованих земель у Жовківському та Яворівському районах, у тому числі — 50,5 тис. га осушених гончарним дренажем. Загальна протяжність відкритої мережі на балансі становить 1309,4 км, дамб обвалування — 67,2 км, на яких облаштовано 799 ГТС.

До свого професійного свята колектив управління прийшов із вагомими досягненнями. Станом на 1.06.2014 р. виконано стовідсотково план підготовки до вегетаційного періоду, значний обсяг робіт склав загальний та спецфонди. Враховуючи ситуацію, адміністрація управління скеровує людські та матеріальні ресурси на площі меліорованих земель, які задіяні в сільськогосподарському виробництві. Адже зрозуміло, що неефективно вкладати ті незначні кошти, які виділяються з держбюджету, в землі, що пустують. За останні роки, на виконання програми захисту населених пунктів від шкідливої дії вод, відремонтовано об’єкти на територіях Сопошинської, Грядівської, Великодорошівської, Грибовицької, Зашківської, Кулявської, Надичівської, Деревнянської, Воле-Висоцької, Любельської, Замочківської сільських та Жовківської міської рад.

Своїми скромними здобутками управління водного господарства завдячує дружньому колективу, серед якого варто виділити начальника Жовківської ЕД № 1 Ольгу Благуту, начальника відділу ЕВС Марію Ярмолу, машиністів екскаватора Івана та Зіновія Мольдванів, бульдозеристів Богдана Панчишина та Михайла Риделя, водіїв Миколу Юрочка, Степана Свища, Богдана Сала, Андрія Жидачевського.

Позаяк головний акцент діяльності підприємства припадає на протиповеневий захист населених пунктів і сільгоспугідь, його керівництво звертається до громадян району з проханням дбайливо ставитись до водних об’єктів, не засмічувати та захаращувати їх, адже водні ресурси не безмежні. Водночас Жовківське УВГ готове до співпраці з керівниками територій, а також керівників об’єктів інших форм власності з надання послуг із застосуванням техніки та механізмів.

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.