Головна Економіка Жовківська вода — візитна карта Жовківщини не лише за назвою, а й...

Жовківська вода — візитна карта Жовківщини не лише за назвою, а й за збереженою технологією виробництва на натуральній сировині.

2408
0

Саме такі приємні асоціації безтурботного дитинства викликає продукція ТВП «Жовківський цех безалкогольних напоїв» Жовківської РСС. Жовківська водавізитна карта Жовківщини не лише за назвою, а й за збереженою технологією виробництва на натуральній сировині. Її знають за межами району і навіть області. У літній період жовківська вода користується особливим попитом.

Про діяльність підприємства нам розповіла бухгалтер Юлія Бистрецька:

— Найбільшим попитом користується вода класичних смаків, давно відомих покупцям, а саме: «Лимонад», «Дюшес», «Крюшон». Окрім них, в асортименті нашого підприємства напої «Абрикосовий», «Кремсода», «Мокко» — на основі кави і коньяку, «Ананасовий», «Вишня», «Російський квас», «Тархун», «Ситро», «Лісова ягода», «Криничка». Також виготовляємо оцет столовий  9 %. Придбати нашу продукцію можна у скляній, 0,5 л., і у пластиковій тарі, 0,5 л. і 1,5 л. Одразу зазначу, що більшим попитом все ж таки користується вода у скляних пляшках. Хоч  напій і однаковий, але покупці надають перевагу скляній тарі, більш екологічній. До речі, її закупляємо на Рокитнівському скляному заводі.

Вода виготовляється на основі цукру, сироп варимо самі. Термін придатності продукції 15 діб, влітку — 7 діб (у холодильнику вона може зберігатися і довше). Вода середньогазована, бо цукор не терпить великого вмісту вуглекислоти. Продукція Жовківського цеху безалкогольних напоїв не містить консервантів, бензоатів, підсилювачів смаку. У її склад входять дозволені компоненти харчова лимонна й аскорбінова кислоти. Вода  —сертифікована.

Із зростанням курсу євро подорожчала сировина, яку закупляємо за кордоном. Два роки ми не піднімали ціну на водичку, тепер уже не могли залишити постарому. Подорожчання продукції, звісно, позначається на фінансовому стані підприємства.  Поки що ми зберегли чисельність працівників  — 12 чоловік, але, як буде надалі, невідомо. Відпускна ціна найбільш популярних безалкогольних напоїв на цукровій сировині, а саме: «Лимонаду», «Дюшесу», «Крюшону» становить 4 гривні за скляну півлітрову тару. « Мокко» — 5 гривень, бо до складників входить кава і коньяк, а тому і термін зберігання збільшений до 30 діб. А найбільший термін придатності води питної газованої додаткової обробки «Криничка» — 180 діб.

Завдяки директору Жовківського цеху безалкогольних напоїв Галині Пушкевич підприємство зберегло гарні традиції виготовлення солодкої водички, працює над вдосконаленням виробничого процесу, маркетингового підходу. У виробничих приміщеннях потрохи проводиться ремонт, покращуються умови праці і перебування працівників.

У літній період, сезон весіль та врочистостей жовківська вода користується найбільшим попитом. Особливо її замовляють заклади громадського харчування на бенкети не тільки Жовківщини, а й Львівщини. Через послуги «Нової пошти» жовківську воду замовляють і в Київ. Супермаркети Жовкви не співпрацюють, тому що вода має невеликий термін придатності. Придбати жовківську воду можна безпосередньо на підприємстві або у найближчому магазині «Продукти», що на перехресті вулиць Лесі Українки і Равської, де її вміло реалізовують великими обсягами.

Як уже зауважили жовківчани, цьогоріч із настанням спекотних днів у місті немає традиційних бочок із квасом. Цей напій завжди користується популярністю у літню пору. Через відсутність концентрату квасного сусла, який закупляли на Воютицькому спиртовому заводі, виготовити хлібний квас немає можливості.

Уляна Лащівська.