Головна Свято Любомир Романків – почесний громадянин Жовкви

Любомир Романків – почесний громадянин Жовкви

508
0

Є ким гордитися

Місто Жовква – старовинний важливий культурно-релігійний центр Галичини. Із нашим містом пов`язані важливі події української та європейської історії. а його архітектурні пам`ятки є вагомим надбанням українського та польського народів, загалом європейської цивілізації.

З року в рік, у неділю після Воздвиження Чесного Хреста Господнього, ми вшановуємо пам`ять святого мученика Партенія та відзначаємо День міста Жовкви.

Цьогоріч наше стародавнє і напрочуд мальовниче місто святкувало 410-ту річницю від дня наданя йому Магдебурзького права. З цієї нагоди відбувалась низка урочистостей.

Зранку в усіх храмах велично проходили святкові Божественні літургії, де священнослужителі наголошували на значимості почитання покровителя жовків`ян. Адже, чимраз більше поширюється вшанування св. мученика Партенія  і все дедалі більше прочан приїжджає до місця його святих мощів, щоб випросити допомоги у своїх потребах та подякувати за отримані ласки, віддавши гідну хвалу св. Партенієві. Втішаються вірні, що мають у себе такий надзвичайний  скарб, що засвідчує постійну присутність святого. Його мощі мають виняткову вагу для нашого українського народу. а своєю давниною перевершили 1750 років, більше як 17 століть! Цей величний Божий дар є історичною й рідкісною духовною перлиною церкви для всієї України.

Продовжилась святковість фестин Жовкви урочистим відкриттям меморіальної дошки Любомиру Романківу (начальному пластуну, провідному науковцю ІВМ в галузі комп`ютерних технологій, винахіднику процесу створення індуктивних і магніторезистивних мікроголовок для запису інформації, що уможливили появу жорстких дисків та персональних комп`ютерів).

Любомир Романків народився у 1931 році в м.Жовкві. На даний час проживає у США. Дана меморіальна дошка прикрасить родинний будинок начального пластуна, де на сьогодні функціонує Центр дитячої та юнацької творчості.

Завдяки куратору Олександру Криськіву, архітектору Максиму Швецю та скульптору Володимиру Цісарику вдалось зреалізувати даний проект.

Звичайно, найбільшою цінністю кожного міста чи села – це є люди. Приємно, що у нашому місті народилася така особа, яка завжди пам`ятає про своє коріння, — підкреслив у виступі о. Артемій, ЧВСС, який освячував дану ме-моріальну дошку. – Приємно, що усі роки еміграції пан Любомир пам`ятав про Україну.

29 вересня скликано 22-у сесію VІ демократичного скликання Жовківської міської ради. Єдиним питанням, яке винесено на порядок денний, — присвоєння звання «Почесний громадянин міста Жовкви» Д-р Любомиру Романківу. За це рішення депутати  проголосували одностайно.

В урочистій церемонії з нагоди Дня міста, яка відбувалася на площі Вічевій, міський голова вручив почесне звання і нагрудну відзнаку Любомиру Романківу. Запрошені та гості оплесками підтримали таку приємну історичну подію. П.Вихопень висловив побажання, щоб у Жовкві було якомога більше таких відомих постатей, запросив до слова Любомира Романківа:

— Слава Ісусу Христу! Дорогі мої співгромадяни, так можу Вас назвати. Жовква – місце мого народження, одне з найкращих місць, в якому я проживав і завжди з приємністю відвідую. Хотів би бачити, щоб Жовква і надалі так розвивалася, як зараз, щоб молодь вступала до «Пласту».

Розповім коротко про себе, що таке корисне зробив. Чому став одним з 540 найчільніших винахідників науки. Це те, коли Ви вживаєте комп`ютер, вдарите перший раз клявіш і на екрані появляється образ. Це вже мої винаходи, магнітні головки, які записують на диску. Ці головки, які я опрацював, менші, ніж людський волосок. Вони записують інформацію з великою швидкістю, що ми можемо комунікуватися із сателітами на Марсі чи із супутником навколо Землі.

Хотів би, щоб в майбутньому були ще інші жовків`яни, які ввійдуть у світову науку, і ними зможуть гордитися. Дуже дякую за все і бажаю подальших успіхів! Як вдарите клявіш, пам`ятайте: Жовква, Романків.

З нагоди Дня міста Жовкви і празника жовків`ян привітали голова Жовківської районної ради Тадей Швай, голова Жовківської райдержадміністрації Степан Ціолковський, голова Асоціації місцевих рад Жовківського району Костянтин Орловський, депутат Жовківської міської ради Андрій Умрихін. Розділити радість святкування у Жовкву завітав депутат Верховної Ради України Василь Пазиняк. Усі виступаючі одностайно зичили, щоб і надалі Жовква розвивалася, берегла історично-культурну спадщину, примножувала здобутки і досягнення.

Святковий настрій дарували присутнім учасники концертної програми, яких представляла ведуча урочистості Оксана Войтович. Свої творчі номери запропонували глядачам сімейний ансамбль Кожушків, солісти Львівської національної опери Степан Тарасович, Тетяна Пащак, гурт «Три музики» Народного дому с.Фійни, ВІА с.Туринки, солісти Ігор Кобрин, Оля Гель, Аня Брацук, гуморист Василь Васечко. Жовків`ян та гостей порадували виступи вихованців Жовківського центру творчості Аліни Дем`янець, Наталії Савки, Аліни Арсент`євої, Наталії Іваник (керівник Анатолій Щурик), учасників танцювального проекту «Мрія», колективів народного танцю «Перлинка» (Наталія Конопка), сучасного естрадного «Крик» (Олеся Луцишин), вихованки народної вокальної студії Вікторії Кирилюк Христини Ясиневич.

Зоряна ГУМНИЦЬКА,

Уляна ГОЛОВЕНЬКО.