Головна Свято Ми тебе не забули, Кобзарю!

Ми тебе не забули, Кобзарю!

518
0

Минають роки і століття, відходять у небуття покоління, та генії не вмирають. Місяць березень присвячений споминам про найбільшого українського генія, поета, художника – Тараса Шевченка.

13 березня з нагоди 202-ї річниці від дня народження великого патріота України, її славетного сина  і Пророка – Тараса Григоровича Шевченка громадою села, сільським хором, спільно з учнями і вчителями місцевої школи проведено літературно-мистецьке свято «Ні! Промінь у душі не згас, що запалив колись Тарас.» Захід розпочався зі славнозвісної пісні на слова Шевченка у виконанні учасників сільського хору «Реве та стогне Дніпр широкий». Також прозвучали й інші пісні національно-патріотичної тематики.

Учні школи підготували інсценізації творів Кобзаря, а також уривки про дитинство поета. Маленький Тарас (Назар Хом’як), мати (Софія Миторак), батько (Віталій Пасечник), Оксана Коваленко (Юлія Кіт), сестра Катерина (Юлія Лоза), сестра Ярина (Юлія Юрків) гарно виконали свої ролі. Поему «Сотник» дуже вдало і майстерно представили глядачам Володимир Лоза (Сотник), Марта Берник (Настуся), Дем’ян Сеник (Богослов). Художнє виконання перепліталося зі словами ведучих – Наталя Охота, Ліля Ліскевич, Настя Мельник, Уляна Галушка, Ніна Лугова, які пройшлися стежинами життя, творчості та величі Тараса Шевченка.

Усе свято супроводжувалося ліричними піснями у виконанні шкільного ансамблю хлопців і дівчат та вчителя музики Ярослава Павлика. Особливо піднесено звучав Шевченків «Заповіт» у виконанні сільського хору. Зі словами вдячності до присутніх звернулася завідувач Народного дому Олександра Миторак, яка щороку є не лише організатором, а й активним учасником такого дійства. «Ми віримо, що наша молодь понесе в життя настанови, які залишив нам великий геній і мислитель», — наголосила п. Олександра.

Сільський голова Ольга Драган дуже емоційно і зворушливо нагадала про актуальність шевченківських днів: «Кожен українець пам’ятає його слова, у кожному живе його дух, і кожен бачить у ньому щось своє!»

На маленькій стронятинській сцені Шевченко єднає кілька поколінь. Тому ми гуртуємось навколо постаті цієї людини, що робить нас нацією. В історії нашої країни він назавжди залишиться великим Кобзарем, співцем національної волі й батьком новітньої української нації.

Ірина Корчик, учитель української мови і літератури Стронятинської ЗОШ І-ІІ ступенів.