Головна Свято На крилах незабутніх вражень

На крилах незабутніх вражень

608
0

Доброю традицією стали в Рава-Руському професійному ліцеї щорічні зустрічі випускників. Зліталися вихованці звідусіль до колиски своєї юності.

Святково прибраний актовий зал розкрив широкі обійми вихованцям ліцею. Як завжди, урочистості розпочалися піднесеним виконанням гімну Рава-Руського професійного ліцею. Ведучі вшанували дорогих гостей та запросили до слова в. о. директора Андрія Степановича Леня, який сердечно привітав ліцейну родину, розповів про здобутки, турботи та перспективи розвитку навчального закладу. Глибоко в душу запало його щире звернення до випускників: “Ми пишаємося тими, хто наполегливо черпав знання у нашому закладі, а сьогодні зберігає молодечий запал у серці та невтомною працею стверджує велич України, пише живі сторінки історії нашого ліцею. Дорогі випускники, пам’ятайте, що ви завжди бажані гості у нашому закладі”.

І полинули спогади… До мікрофону запрошували все нові й нові хвилі поколінь. Лунали щирі розповіді, слова захоплення зміцнілою матеріально-технічною базою, сучасним інтер’єром оновленого ліцею та безмежної вдячності за надійну путівку в життя.

Із сумом зауважувалося, що багатьох уже й немає серед нас. Тому скорботна хвилина мовчання стала даниною світлій пам’яті улюбленим педагогам і друзям.

Та життя продовжується. Присутні оплесками зустрічали ветеранів ліцею: викладача В. Л. Прокоф’єву та майстрів в/н О. С. Сала, В. Ф. Дубневич, М. Я. Даха. та В. В. Лаврися, який поділився спогадами про трудові досягнення своїх вихованців, про особливості проходження виробничих практик і побажав присутнім міцного здоров’я та успіхів.

Багато вихованців ліцею працює на будовах Жовківського району та Львівської області, обслуговує авторемонтні майстерні, керують кранами автомобільними та вносять посильну лепту творчої праці у сферу обслуговування. Більшість створила власні сім’ї, стала добрими люблячими батьками, а дехто вже й онуками розбагатів. Але всі  вихованці залишились дітьми для своїх посивілих наставників.

Розчулила серця педагогів тепла зустріч випускників із майстром в/н М. Є. Лелик, адже обняти свого наставника змогли не тільки випускники 2012 року (Ярослав Іванина зі с. Волиці, Володимир Копровський зі с. Забір’я, Іван Івать
зі с. Потелича), а й 1997 (Володимир Солтис зі с. Любелі, Ольга Герус зі с. Погариська, Олександр Невмержицький та Руслан Нестер із Рави-Руської), та 1987 років (Степан Дзюнька зі с. Погариська).

Поділилась своїми спогадами про юні роки та здобутками сьогодення активістка, випускниця 2002 року Ольга Яремчук.

Як до рідних, горнулися колишні учні до своїх наставників-педагогів, які ще зовсім недавно й самі навчалися у ліцеї. До спеціалістів зі стажем: О. М. Стельмаха, І. І. Павлика, А. І. Горячої, В. І. Кіщака і до зовсім молодих фахівців
М. В. Ткаченко, А. С. Лютого. Зі словами подяки виступили випускники 2007 року: Віктор Міщенко (м. Рава-Руська) і Ігор Васильків (с. Шабельня). Щиро радів за своїх вихованців викладач, класний керівник В. Ф. Столяр, яких у 2012 році випустив разом з майстром в/н В. Я. Кожушко. Адже Павло Грицак (с. Равське) і Назар Яремко (с. Загір’я) працюють за спеціальністю, Тарас Сас очолив приватне підприємство, Тарас Івать пов’язав свою долю з військовою службою, випускники Микола Дорош (с. Равське) та Володимир Дмитрашко (м. Рава-Руська) знайшли своє покликання на нелегкій ниві профтехосвіти та стали майстрами виробничого навчання, молодими спеціалістами Рава-Руського професійного ліцею.

Бойовий дух і завзятість витав над представниками випускників 1987 року випуску. Дівчата, які вже встигли стати бабусями, не всі працюють за набутою в училищі спеціальністю швеї, та й ті знайшли своє місце під сонцем. Це наші випускниці Оксана Ілечко (м. Львів), Марія Мандзюк (с. Рута), Оксана Цюпка (с. Желдець) та Валентина Доліновська (м. Рава-Руська), які достойно несуть звання випускниць училища.

Окремою інтелектуальною командою виступили бухгалтери, оператори комп’ютерного набору, випускниці 1997 року. Всі дівчата працюють за фахом: Ірина Зівер (м. Червоноград) — бухгалтером, Світлана Кобринець — за спеціальністю в ПП “ЛВ” (Рава-Руська), Ольга Легоцька — в казначействі м. Червонограда. Випускниці високо оцінили разючі зміни, зручність і дизайнерське оздоблення житлових кімнат, коридорів, побутових приміщень, санітарно-технічних блоків, кімнати «Просвіти» в гуртожитку тощо. І випускники зі стажем, що навчалися в училищі ще у другій половині минулого століття, і зовсім юні вихованці, для яких останній дзвоник пролунав 5-10 років тому, були приємно здивовані змінами в дизайні приміщень і подвір’я рідного закладу.

Зворушливо лунали сердечні вітання випускниць «смачної професії». Адже за п’ять років дорослого життя наші наймолодші вихованці вже встигли познайомитися з «дорослими» проблемами. І, власне, добра наука ліцею неодноразово допомагала їх вирішенню. Подарували улюбленим наставникам свою безмежну вдячність Вікторія Головко (с. Рата) та Ірина Періг (с. Забір’я). А Світлана Придаток (с. Кам’янка-Липник) виконала для педагогів та гостей пісню «Розпитаю про любов». Кухарі, кондитери з випуску 2007 р. подарували свою глибоку вдячність класному керівнику, досвідченому викладачу української мови і літератури М. Я. Солтис та справжньому знавцю секретів кухні — М. М. Чаус. Особливо хвилюючим був виступ талановитої випускниці, відмінниці теоретичного і  виробничого навчання Марії Купецької (м. Жовква), яка зараз успішно працює у сфері обслуговування (адміністратор готелю «Стиль»). Марійка назвала «благословенною» мить, яка привела її до Рава-Руського професійного ліцею, добрим словом згадала юні роки, справедливі вимоги та настанови педагогів, участь у гуртках художньої самодіяльності та сердечно подякувала дирекції й працівникам ліцею. Свою одногрупницю підтримала Анна Сікора (м. Рава-Руська).

Світле свято у «маревному мерехтінні спогадів бентежило думку і зачаровувало душі присутніх». До музичного оздоблення заходу долучилися творчі учні — неодноразові переможці обласних та всеукраїнських конкурсів — май-бутні кухарі, кондитери: третьокурсниця Аліна Бакай й першокурсники Максим Бакай, Микола Бакай, Юрій Шумило, майбутній машиніст крану автомобільного — першокурсник Олексій Кубай. Своєрідною одою загальнолюдським цінностям, невмирущим родинним стосункам, прагненню миру в час кривавої путінської агресії, коли наша молодь щоденно гине на Донбасі, стало відео «Балада про сина і матір» — спільний доробок учнів та працівників ліцею.

І знову лунали щемливі вітання. Пісня «Родина», яку виконало тріо працівників ліцею, єднала рідних людей у рідних стінах.

…Урочистості завершились. Та ще довго, як діти, гомоніли випускники в затишних, по-сучасному обладнаних навчальних кабінетах і виробничих майстернях  разом зі своїми наставниками.

 

 

Наталія МЕДВЕДЄВА,

методист ліцею.