Головна Свято Медицина зцілює людину, а ветеринарія — людство

Медицина зцілює людину, а ветеринарія — людство

251
0

Цю одвічну істину недарма закарбувала народна мудрість. Адже сьогодні ми не можемо обійтися без фахівців, які б попереджали, а у випадку захворювання — надавали медичну допомогу братам нашим меншим — представникам тваринного світу, адже побороти хворобу самотужки та вилікуватись тварина не в змозі.

Наше сьогодення немислиме без тварин: свійських, від яких ми отримуємо усі продукти харчування; представників дикої природи, без яких неможливо уявити собі навколишній світ. Тому нерідко люди дбають про здоров’я тварин більше, ніж про своє власне. Відповідаючи за епізоотичну безпеку, тобто захист населення від масового поширення заразних хвороб серед свійських або диких тварин на певній території, саме ветеринари стоять на варті здоров’я тварин і людей та відвертають загрозу для життя, здоров’я усього суспільства.

Професія працівника ветеринарної медицини є затребуваною на будь-якому підприємстві, виробництві, організації, діяльність яких пов’язана з розведенням, утриманням та доглядом за тваринами, а також у промисловості
з переробки продуктів птахівництва, скотарства.

День ветеринара в Україні отримав статус офіційного порівняно недавно — у 2001 році.  Кожну другу неділю серпня проходить професійне свято всіх, хто пов’язаний з ветеринарією України, аби відзначити вагомий внесок працівників ветеринарної медицини у забезпечення ветеринарного і епізоотичного благополуччя, ветеринарно-санітарної безпеки продуктів тваринництва та охорони навколишнього середовища.

Теплі слова вітань та подяки линули минулого тижня в актовому залі управління Держпродспоживслужби у Жовківському районі для всіх ветеринарів Жовківщини. Представники влади — голова районної ради Роман Горбань та заступник голови РДА Любов Дунець до щирих слів додали ще й письмові подяки — грамоти Івану Мазураку, завідувачу Добросинської ДВМ, Андрію  Цюпці,  уповноваженому  офіційному лікарю Жовківської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Марії  Баран, завідувачу лабораторії ВСЕ на ринку м. Рави-Руської, Олександру Фаєвському, лікареві ветеринарної
медицини ТзОВ «АПП «Гряда», Роману Янковичу,  завідувачеві  відділу, лікарю Жовківської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Надії Васильків,  уповноваженій Львівською регіональною ДЛВМ на проведення
лабораторно-діагностичних досліджень у Жовківському районі.

Від головного управління Держспоживслужби у Львівській області грамоти отримали Світлана Левко, головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії управління Держпродспоживслужби в Жовківському районі, Петро Білан, уповноважений офіційний лікар Жовківської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Михайло Когут,  лікар ветеринарної медицини ТзОВ «АПП «Гряда» та Любомир Смалюх, завідувач Гійченською ДВМ.

В. о. начальника управління Роман Гапоненко звернувся до гостей та співпрацівників із вітальним словом, говорив про складність і багатогранність завдань сучасної ветеринарії, яка  полягає в необхідності захисту тварин від різних хвороб. Керівник підкреслив  важливість  професії для всіх мешканців країни, адже ветеринарія оберігає людей від безлічі хвороб тварин,  запобігає епідеміям худоби, які можуть призводити до дуже масштабних наслідків. Саме від результатів роботи ветеринарії залежить безпека продуктів, а значить, і здоров’я людей, які їх споживають.

Були у виступі Романа Гапоненка й сумні ноти — брак коштів, зменшення фінансування, що істотно впливає на роботу служби. І саме завдяки віддачі людей, спеціалістів, фахівців своєї справи стало зрозуміло, що ветеринарія Жовківщини тримається на плаву.

За сумлінну і відповідальну роботу Роман Гапоненко відзначив Оксану Крак, провідного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії управління Держпродспоживслужби в Жовківському районі, Василя Карпінського, уповноваженого офіційного лікаря Жовківської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Олега Струка, лікаря ветеринарної медицини ФГ ”Варіо курчата”, Богдана  Жигайла, лікаря ветеринарної медицини ФОП “Вахула М. М.”, Романа  Маслюка, лікаря ветеринарної медицини ТзОВ ДЛНВЦ «Захід-племресурси», Ігоря Когута, фельдшера ветеринарної медицини Туринківської ДВМ, Романа Синявського, лікаря ветеринарної медицини — епізоотолога Добросинської ДВМ, Дмитра Іваничка,  завідувача Магерівської ДВМ, Романа  Бача,  уповноваженого офіційного лікаря Жовківської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Любов Романець, провідного бухгалтера Жовківської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Віру Візничак, провідного фахівця відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в Жовківському районі та Ігоря Турчиняка, фізичну особу-підприємця.

Дуже хочеться, аби відповідальна робота охоронців здоров’я тварин і безпека продуктів харчування людей набували нового сенсу і призначення,  змінювалися у кращу сторону структура і функції служби, виникали щораз ефективніші підходи до оздоровлення тваринництва, з’являлося новітнє обладнання і устаткування, якісніші ветеринарні препарати і більш досконалі технології у лікувально-профілактичній роботі.

Надія Байбула.