Головна Свято На Жовківщині вшанували пам’ять Героїв

На Жовківщині вшанували пам’ять Героїв

301
0

Українські герої: пам’ятаємо і шануємо

 День Героїв — це день пам’яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну. День Героїв відзначають понад сімдесят років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначати у травні День Героїв.

День Героїв або Свято Героїв — це щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських воїнів — борців за волю України. Воно охоплює всі історичні епохи та спрямоване на патріотичне виховання молоді, вшанування українських героїв минулого та сьогодення.

Травень було обрано тому, що саме в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі кращі сини України в ХХ столітті: 3 травня 1924 року — головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із авторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський; 25 травня 1926 року — провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра; 23 травня 1938 року — перший Провідник УВО та ОУН, полковник Євген Коновалець.

Львівська обласна рада ухвалила рішен-ня про святкування Дня Героїв в четверту неділю травня.

22 травня  на Жовківщині вшанували пам’ять Героїв. Свято Героїв відбулося на площі біля пам’ятника Євгену Коновальцю, де зібралися представники влади, учнівської молоді та небайдужа громадськість.

Присутні хвилиною мовчання віддали шану загиблим Героям. Голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур та голова Жовківської районної ради Роман Горбань поклали квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю. Голова РДА Надія Щур висловила слова вдячності Героям та у своєму виступі наголосила, що відзначення Свята Героїв, плекання їхнього культу та духу — це свідчення твердої волі українців йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети —  розквіту і слави Української держави.

Опісля учні загальноосвітніх шкіл району урочистою ходою вирушили на спортивний комплекс, де відбулись спортивно-патріотичні змагання.

 

Наш кореспондент