Головна Право Більшість заробітчан для роботи в Польщі купують нелегальні документи. Чому не варто...

Більшість заробітчан для роботи в Польщі купують нелегальні документи. Чому не варто цього робити?

313
0

Чому не варто купляти документи?

Не секрет, що українці, які вперше їдуть на роботу, зазвичай купують необхідні документи. Найбільший попит мають робочі візи. Ціна коливається від 1000 гривень до 500 євро, залежно від порядності посередника. Часто буває так, що перші несподіванки, такі як відмова у візі, трапляються ще в Україні. І це найкраще, що може статись. Гірше, якщо ПІД ЧАС МИТНОГО КОНТРОЛЮ виявиться, що запрошення підроблене або недійсне на кордоні. Тоді — це гроші на вітер, і в базу ви потрапляєте, як людина не зовсім порядна.

Якщо ж все ж таки вам вдасться перетнути кордон з робочою візою (тобто категорія D 05), то ви знайдете легальну роботу без проблем, бо дозвіл на роботу, так зване “освячення” можна здобути вже від НОВОГО РОБОТОДАВЦЯ за кілька днів.

Гірша ситуація з так званими воєводськими запрошеннями. Ціна на них в Україні — від 500 доларів, але знайти легальну працю з цим документом — на грані фантастики. Запитаєте: чому?

Тому що дозвіл на роботу типу А дає право працювати рік без проблем, але в одного роботодавця, тобто того, що запросив на роботу. Як свідчить статистика, 70 % українців не планують їхати до роботодавця, у якого купили документи. І починаються заробітчанські халепи, найчастіше — це невиплата заробітної плати, або випадковий візит перевіряльників на фірму, де ви працюєте нелегально. Тоді — це мінімум 6 місяців, а то й 2 роки після перевірки. Польща й інші країни ЄС стануть для Вас недоступними.

“Купуючи” “запрошення від воєводи”, пам’ятайте, що ви не зможете легально працювати в іншого роботодавця. Змінюючи фірму, ви мусите змінити й дозвіл типу А. Час очікування на наступний такий документ — від 6 тижнів до 6 місяців!

Якщо все ж таки ви вирішили змінити роботодавця, у Польщі вам допоможе залишитись дозвіл, який необхідний для виготовлення робочої візи, а саме  —  декларації про намір надання роботи іноземцеві (тобто освячення) від нового роботодавця на 180 днів. Але це лише тоді, якщо ви не працювали на підставі такого ”звичайного запрошення” впродовж останнього року. 

Уляна ВОРОБЕЦЬ