Головна Коротко На Жовківщині рясні опади нанесли значні збитки та затопили поля

На Жовківщині рясні опади нанесли значні збитки та затопили поля

834
0

Наслідки стихії

На Жовківщині, як і в інших регіонах області та країни, не вщухають дощі. Сильний вітер, рясні опади, а подекуди град та грози вже нанесли чимало лиха домашнім господарствам та здоров’ю жовківчан. Зливи, котрі розпочалися ще перед Великоднем, уже набридли всім. Хочеться вже тепла та сонячного світла, проте бездощової погоди найближчим часом не обіцяють. У Жовківському районі від великої води потерпіло сільське господарство,  домогосподарства. Затопило городи, квітники, вулицями машини не завжди могли їхати, а пропливати, понищено посіви…

У селі Волі Висоцькій підтоплено 50 га сільськогосподарських угідь, а от у Пилах — 10 га, 50 га сінокосів, окрім того три присадибні ділянки. Підмито у тому ж населеному пункті трубчастий переїзд ТП-120 через р. Дерев’янку. Жителі підраховують збитки і хапаються за голову.  Вода просто стрімким потоком текла по городах, вулицях населених пунктів.

Ускладнення погоди супроводжувалось грозою, поривами вітру та сильними опадами. Негода завдала чималих збитків. До прикладу, у Новій Кам’янці підтоплено п’ять присадибних ділянок через річку Мощанку. Особливий катастрофічний випадок стався у с. Бабії, що входить до Лавриківської сільської ради. В одній із садиб піднявся рівень води на 1 м., а з погреба знесло водою усі закрутки. Керівництво району обіцяє підрахувати збитки та посприяти відновленню. Варто сказати, що через сильні вітри у деяких населених пунктах були перебої зі світлом, до мережі інтернет доступу не було, мобільний зв’язок давав збій. Постраждали від травневої негоди й такі населені пункти, як Помлинів, Погарисько, Бишків та Надичі, інформує Державне агентство водних ресурсів України (Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну).

Наклала погода відбиток також на самопочуття людей. Мігрень, різке підняття та зниження тиску у людей спостерігалися під час великої зливи. Травень є одним з найбільш важких щодо коливань сонячної активності і магнітних бур — цей місяць часто супроводжується погіршенням самопочуття і загостренням хронічних захворювань. Фахівці запевняють, що від магнітних бур потерпають усі, більшість через сильний імунітет цього не помічають та не надають значення, а в інших сонливість та депресивний стан можуть перейти у захворювання нервової системи. Отож, бережіть себе і будьте уважні до погодніх змін, які впливають на ваш організм, настрій та самопочуття!