Головна Свято На Жовківщині в селі Забір’я освятили джерело

На Жовківщині в селі Забір’я освятили джерело

551
0

Осіннє сонце і павутиння бабиного літа зустріли церковну процесію, яка вийшла з храму і прямувала до джерела Пресвятої Богродиці, яке впорядкували жителі села Забір’я на чолі зі Степаном Михайловичем Зіньківим. У 2013 році, на Покрову Пресвятої Богородиці, це місце було освячене.

Настоятель церкви о. Михайло Ярина відправив Молебень до Богородиці. У своїй проповіді духовний наставник підтвердив, що парафіяни мають чудове місце, де можна зійтися на спільну молитву і духовний відпочинок.

У цей день до джерела зійшлося дуже багато людей, серед них — учасники АТО, які перебувають у відпустці. Перед односельчанами виступив учасник АТО Володимир Іващук, а ввечері мама спорядила рюкзак і знову відправила сина захищати Україну.

Зі словами подяки і побажань виступила організатор свята Ольга Зіньків, звертаючись до тих, хто нині стоїть на захисті рідної землі:

— На долю кожного покоління українського народу випадають і радість і горе. Нині агресор ступив на нашу рідну землю.

Сьогодні, як ніколи сумно, звучить український гімн; як ніколи низько похилилася в лузі калина; як ніколи журливо курличуть у небі журавлі; як ніколи схвильовано б’ється в кожного із нас материнське серце.

У день Покрови ми низько схиляємо голови перед героями минулих часів і героями сьогодення — Небесною сотнею, загиблими від куль московського ворога.

Мелодія пісні "Плине кача" змусила не одного присутнього втерти сльозину на очах. Учні школи зачитали прізвища односельчан, які перебувають в зоні АТО, а саме: Микола Трохимчук, Михайло Іващук, Степан Сайчук, Андрій Годинчук, Тарас Матвісів, Володимир Іващук, Андрій Палка, Богдан Матвіїв, Василь Федюк.

Звертаючись до односельчан та підростаючого покоління, директор школи Степан Баковський, зокрема, наголосив: "Ми зібрались цієї погожої осінньої днини на святому місці з’явлення Пресвятої Діви Марії в особливий день — свята її Покрови, в день 72-ї річниці створення УПА і День Захисника України. Усі ці події яскраво доповнюють одна одну. І ми це особливо усі відчуваємо у дні важких випробувань, що випали на долю нашого народу".

Тому і не дивно, що головний мотив наших людей доброї волі до єдності, розуміння, до миру.

Церковний хор і учні школи виконали пісню "Зранена Україна", яку написав Степан Баковський. Прозвучало також ще багато пісень до Богородиці.

Спільною молитвою за Україну, яку зачитали вчителі школи Світлана Макух та Тетяна Войтович, закінчилося свято, яке надовго запам’ятається забірчанам і всім присутнім.

А під звуки "Боже, Україну збережи, Господи, помилуй нас" діти випустили в небо синьо-жовті кульки, як символ миру і добра.

Ольга ЗІНЬКІВ,

вчитель Забірської ЗОШ І-ІІІ ступенів.