Головна Свято Наша творчість тобі, Україно!

Наша творчість тобі, Україно!

200
0

Український інститут національної пам’яті іменував 2016-й Роком Державності, позаяк є подія, що стала відправною точкою відліку, зафіксувавши народження нової держави – незалежної, вільної України. Золотими літерами в багатовікову історію нашої Батьківщини навічно вписано дату 24 серпня 1991-го. Цьогоріч минає 25 років із дня проголошення незалежності України, відколи здійснилася споконвічна мрія українського народу – бути господарем на своїй землі.

Адже незалежність і державність зріли в глибинах нашої минувшини та проростали навіть у часи бездержавності, національного і соціального гніту. Становлення країни – довготривалий процес. За цей період не одному поколінню українців довелося ціною власного життя здобувати право на свободу та світле майбуття. Боротьба за ці ідеали триває й зараз. Нинішні захисники продовжують героїчну славу своїх предків.

Напередодні величного свята у Народному домі с. Замочка відбувся творчий звіт гурту «Галичани» (художній керівник Василь Кордоба).  Першочергово ведучі закликали присутніх вшанувати хвилиною мовчання тих Героїв, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції, відстоюючи державний суверенітет та територіальну цілісність України.
Українська пісня – це частина духовного життя народу, і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку. Минають століття, на зміну одним поколінням приходять інші, зі своїми смаками та уподобаннями. Втім, народна пісня залишається, незважаючи на всі поневіряння, відображає свою мелодійність та красу. Бо вона – то крик душі, голос народу, вияв його вдачі, втілення моралі, мрій і прагнень.

Це вкотре підтвердив гурт, який є окрасою аматорської творчості краю. Гарний настрій та приємні враження від зустрічі зі справжнім мистецтвом подарували замочківцям істинні таланти. В яскравих костюмах вони виконали віночок українських пісень, а також пісні на слова поетеси Валентини Деркач («Червона калина» та «Мамина осінь»).
По завершенні патріотичного пісенного дійства публіка аплодувала стоячи. Під гучні оплески залу, зі словами подяки за подароване свято до учасників та глядачів звернулася сільський голова Марія Щигель, після чого захід завершився Державним гімном України.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.