Головна Свято Вогонь поезії не згас…

Вогонь поезії не згас…

226
0

І мене в сім’ї великій,

В сім’ї вольній, новій,

Не забудьте пом’янути

Незлим тихим словом.

Т. Г. Шевченко

Щороку, як Божа благодать, приходить до нас пора оновлення – весна, а з нею – Шевченківські свята. І хоч минуло досить багато часу, народ пам’ятає, знає і шанує  Свого генія і пророка, борця за кращу долю України.

 Ім’я Т. Г. Шевченка – у кожного на устах і у серці.  Саме сьогодні, коли вороги прагнуть роз’єднати Україну, поет мовою свого серця благає: «Єднаймося, брати мої, молю Вас, благаю….».

У кожному освітньому закладі нашої держави проходили заходи  з нагоди цього ювілею. Не винятком стала й Жовківська ЗОШ № 2.

«Вогонь поезії не згас…». Саме під такою красномовною назвою проходили Дні Кобзаря у Жовківській ЗОШ № 2. У приміщенні школи відбувалися концерти, літературні вечори, брейн-ринги, присвячені Кобзареві, серед них: «Фестиваль Шевченкової поезії», літературний брейн–ринг «Шляхами поета»; літературна вікторина «Чи добре знаємо Т. Г. Шевченка»; літературний вечір «Ми не забули тебе, Тарасе»; свято «Вклонімося Кобзареві»; а також цікава зустріч з поетесою Валентиною Деркач, яка прочитала свої поезії, присвячені Шевченкові.

Ці дні надовго запам’ятаються школярам. Здавалося, що сам Кобзар завітав до них у гості, розповідав устами учнів про героїчну минувшину, про свою любов до України, про її вільне і щасливе майбутнє.

Хочеться вірити разом із Шевченком-пророком у те, що «наша дума, наша пісня не вмре не загине». 

Л. Жук, І. Шума,

учителі української мови та літератури Жовківської ЗОШ № 2.