Головна Свято Покликані відроджувати героїчний дух українців

Покликані відроджувати героїчний дух українців

333
0

Вшанувати пам’ять героїв, українських вояків-борців за волю України, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН – зійшлися на площу біля пам’ятника Євгену Коновальцю у Жовкві священнослужителі, представники влади, учнівська молодь та громадськість району.

День Героїв постановив відзначати у травні Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів ще 1941 року. Свято покликане відроджувати в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві, неповторні приклади героїзму, любові до України та жертовності. 18 травня спільною молитвою до Всевишнього долучилися священики, голова Жовківської районної ради Роман Горбань, перший заступник голови Жовківської райдержадміністрації Любов Дунець та влада міста, чисельна жовківська громада на вічі до вшанування пам’яті за загиблими українськими борцями. Присутні згадали й події чотирирічної давності, тих великих Героїв, котрі назавжди змінили нас і нашу державу.

Загально відомо, що на величі вчинків й величі духу плекають нових героїв, нових захисників, справжніх воїнів та борців за волю. Аби виховати молоде покоління у дусі патріотизму відділ освіти, сектор молоді та спорту Жовківської райдержадміністрації щороку організовують спортивні змагання. Показати свої спортивні досягнення цього ж дня мали нагоду учні восьми загальноосвітніх шкіл Жовківщини. Програма заходу складалася із п’яти комбінованих естафет.

Перше місце та кубок здобули учні Жовківської ЗОШ № 1, друге — посіла команда Добросинської ЗОШ, на третьому – юні зі Жовківської ЗОШ № 3. Начальник відділу освіти Жовківської РДА Михайло Коваль та керівник сектору молоді та спорту Ольга Калиновська вручили переможцям і призерам грамоти і солодощі.

Пам’ятаймо завжди, що відзначення Дня Героїв – це свідчення твердої волі українcького народу йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – незалежності, розквіту та слави Української держави.

Наш кореспондент.