Головна Свято Пошта — невід’ємна частина цивілізованого суспільства

Пошта — невід’ємна частина цивілізованого суспільства

589
0

9 жовтня у всіх країнах відзначають Всесвітній день пошти на честь створення в 1874 році Всесвітнього поштового союзу — міжнародної організації, що об’єднує 191 країну і має статус спеціалізованої установи системи Організації Об’єднаних Націй.

Святкуватимуть цього дня і пра-цівники ЦПЗ № 5 Львівської дирек-ції ПАТ «Укрпошта», поштова мережа якого нараховує 138 відділень поштового зв’язку  Жовківського, Кам’янка-Бузького, Сокальського, Радехівського районів та м. Червонограда.  Пошта — це невід’ємна частина цивілізованого суспільства, один із найважливіших елементів інфраструктури держави. Головне призначення пошти — служіння народу. Це дуже важливо, особливо для літніх людей, соціально незахищеної категорії, які мають можливість отримувати послуги вдома через листонош. Пошта є артерією нашого життя, тут можна придбати періодичні видання чи передплатити їх, оплатити за комунальні послуги, купити марку, конверт, листівку й супутні товари, відправити переказ, посилку… І не тільки. Спектр послуг із кожним роком збільшується, їх сьогодні — понад 50 видів. Нині Укрпошта працює в секторах логістики, поштових, банківських, адміністративних послуг, водночас має великий потенціал для розвитку як усіх цих напрямів, так і сфери електронної комерції. Все більшої популярності набувають нові — з пересилання поштових відправлень та переказів з sms-повідомленням про вручення, послуга з пересилання термінових поштових переказів, «Укрпошта-Експрес», «УкрпоштаСтандарт».

Непрості часи переживає пошта. Ринок її послуг «забирає» Інтернет. Листи і вітальні листівки нині пишуть рідко — у кожного є мобільний телефон. На жаль, з року в рік зменшується передплата на періодичні друковані видання. Проте, незважаючи на усі труднощі, Укрпошта надалі виконує надзвичайно важливу роль у єднанні всього суспільства, всіх регіонів країни. Наші відділення — капіляри цивілізації в Україні.

Нині особлива дяка працівникам Центру поштового зв’язку № 5 за їх сумлінну працю, зокрема начальникам поштових відділень, які є обличчям пошти на місцях, ввічливі та доброзичливі, вони спілкуються з відвідувачами, приймають десятки платежів, поштових переказів, листів, посилок, виплачують пенсії. І, звичайно, листоношам, тому що протягом багатьох років вони, попри усе, залишаються головними діючими особами поштової галузі. З них починається і ними закінчується письмовий зв’язок між людьми. Сьогодні бути листоношею — особлива праця. Окрім основної роботи, вони ще стають психологами та соціальними працівниками. Адже розмови про наболіле з односельцями, до яких вони приходять, стають швидше нормою, ніж виключенням. Для листоноші немає нічого дивного в тому, що пенсіонери запитують про те, що відбувається у селі, які новини. Для них вони посередники між світом та самотністю, друзі, з якими можна, нехай лише хвилиночку, перекинутися словом. Саме тому уявити наше життя без листонош неможливо.

Користуючись нагодою, вітаю всіх працівників Укрпошти із професійним святом — Всесвітнім днем пошти.

Щиро бажаю всім поштовикам міцного здоров’я, щастя, добробуту та злагоди. Нехай у будні та свята всі ми, наші рідні та близькі отримуємо лише радісні листи та звістки, а улюблена справа додає наснаги й сил.

Оксана ПАНЧИШИН,

начальник Центру поштового зв’язку № 5.