Головна Свято Як святкувала Жовква свої уродини

Як святкувала Жовква свої уродини

607
0

Минулої неділі перлина Розточанського краю — старовинна Жовква — святкувала свої уродини та вшановувала покровителя міста Святого мученика Партенія. Жовква для нас — це наймиліший і найдорожчий серцю клаптик України, без якого не уявляємо життя. Тут жили і живуть люди, дорогі серцю. Тут ціла плеяда неординарних і цікавих особистостей. Хто хоча б раз побував тут, пройшов тихими вуличками, замилувався пам’ятками архітектури, які віють неповторною старовиною, назавжди закохається в місто, матиме бажання повернутись сюди знову.

Кожен, де б не народився, буде вважати, що його місцина найкраща. Це закономірно. Так і жовків’яни, в день уродин своєї маленької батьківщини представили його з найкращого, з наймелодійнішого боку.

Як годиться, за християнським звичаєм, вшанування покровителя Жовкви віряни розпочали ще у суботу, ввечері, молитовною ходою містом зі свічами та хором. А у неділю в усіх храмах спільно правилася Божественна Літургія, особливо велично звучала вона в монастирі оо. Василіян, де безпосередньо зберігається саркофаг із мощами Святого мученика Партенія. Цьогоріч на урочистості прибув владика Кир Ігор Возняк, який очолив Архиєрейську Божественну Літургію у співслужінні  священнослужителів із різних куточків нашого краю.

Післяобідньої пори центральна площа Жовкви замайоріла різнобарвними кульками та атракціями. Організатори підготували насичену та різноманітну розважальну програму з музикою і танцями, що зайвий раз підтвердило: у Жовкві росте, і, щорік — то все більше, розвивається велика сім’я молодих талантів. Своїми виступами вражали глядачів учасники спортивного клубу «Аскет» (керівник, тренер-викладач, учасник АТО Богдан Голуб), Львівської обласної федерації кіокушинкай карате, народної вокальної студії Вікторії Кирилюк, колектив народного танцю «Перлинка» (керівник Наталія Конопка), зразковий колектив бального танцю «Стиль» (Вікторія Хавелко), вихованці хореографічної студії «Стен» (Людмила Томак), творчі колективи Жовківської дитячої школи мистецтв. Солов’їними голосами зачаровували солісти Ірина Кузьмин та Христина Джурик (Анатолій Щурик). З рук ведучих Оксани Войтович та Богдана Бовшика нагороди отримали переможці конкурсу малюнка, в рамках «Днів Енергії-2017» Марта Кобрин, Марта Жигало, Анна Кудик, Анастасія Будзан, Христина Форманюк, Анастасія Новосад, Вікторія Клин. Хочеться додати, що під час першої частини піснеспівів прозвучав гімн міста Жовкви, написаний жовківчанкою Марією Демків.

Українська вишиванка — генетичний код і самобутність нашого народу. Дуже приємно, що українці щораз більше полюбляють з гордістю носити вишити речі: сорочки, блузки, плаття, костюми. А вибір нині — очі розбігаються. Сучасні і стильні етновироби ко-лекції нашої землячки Христини Сували продемонстрували дівчата. Дефіле різних моделей вишиванок під українські мелодії захопило присутніх, панянки одразу вибирали, як оновити гардероб новою моделлю. А пропозиція — неабияка!

На спільну молитву за місто зібралися настоятелі жовківських хра-
мів, священнослужителі різних конфесій, міський голова Петро Вихопень і депутати Жовківської міської ради. Єпископ Сокальсько-Жовківської  єпархії Михаїл Колтун привітав усіх із празником і Днем міста, закликав просити молитовного заступництва у Святого Партенія.

Святкову концертну програму продовжив популярний й багатьма улюблений народний артист України Анатолій Матвійчук. Його авторські змістовні пісні «Кленова балада», «Друзі мої» та ін. перепліталися з доречними приповідками і дотепними жартами. Мелодії українських пісень у виконанні віртуоза-гітариста Сергія Шматка залюбки підхопили жовків’яни та гості.

Особливою підтримкою молодіжної аудиторії супроводжувався виступ Романа Скорпіона. Його популярні пісні жваво наспівували глядачі. Незважаючи на прохолодну вечірню погоду, біля сцени панувала тепла і дружня атмосфера. Усі насолоджувались українськими піснями і веселилися, окремі завзято танцювали. Виступ продовжив гість святкової сцени Сергій Тихоненко.

Оригінальністю виконання давніх українських пісень вирізнявся виступ етногрупи Joryj Kloc. У складі гурту — відомі львівські музиканти та митці: Joryj Kłoc (вимовляється як  «йорий клоц») — фольк-рок гурт зі Львова. Гурт було створено у 2008 році, і починався він як електронний проект, що використовував українські давні пісні та мотиви, покладені на електронно-діджейські ритми. У сучасному складі група існує з 2010 року, і нині самі «клоци» стверджують, що грають повноцінний рок.

До пізньої ночі площа Вічева мерехтіла різнобарвними вогнями зі сцени, наповнювала околиці чудовими мелодіями. Весело і змістовно святкували жовків’яни та гості день славного старовинного міста — Жовкви.

Зоряна ГУМНИЦЬКА,

Уляна ЛАЩІВСЬКА.