Головна Свято Повір у себе, і в тебе повірять інші

Повір у себе, і в тебе повірять інші

524
0

Таку назву мав двадцять шостий обласний фестиваль дітей та молоді з особливими потребами, що проходив днями у Жовкві.
Щиро та гостинно зустріло наше місто маленьких талановитих учасників, їхніх батьків і наставників. У районному Народному домі відкрили фестиваль заступник директора Львівського обласного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Юрій Микитка, голова Жовківської РДА Надія Щур, синкел Сокальсько-Жовківської єпархії о. Михайло Ткачів, голова Львівської обласної організації «Галицьке коло» Людмила Савенко та директор Жовківського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Віра Кожушко. Усі дорослі тепло, по-батьківськи вітали учасників, спільно помолившись за їхнє щасливе майбуття.
Організатори свята – Львівський обласний центр соціальних служб для сім'ї. дітей та молоді Львівська обласна організація "Галицьке коло" та співорганізатор — Жовківський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді – подбали, щоб ці особливі дітки прибули на фестваль разом із батьками, членами своїх родин та вчителями. І все заради того, аби юні учасники почувалися у нас комфортно, як удома. Адже прибули вони з міст Львова, Червонограда, Пустомитівського, Перемишлянського, Городоцького, Золочівського, Мостиського,  Яворівського та Жовківського (Жовкви, Мокротина, Зашкова, Стронятина, Любелі, Глинська) районів.

Уся програма була наповнена яскравими пісенними й танцювальними виступами гостей фестивалю – Народного ансамблю народного танцю «Полуничка» з м. Львова (художній керівник Наталія Добинда) та Зразкового художнього колективу «Острів дитинс-тва» Будинку дитячої та юнацької творчості Шевченківського району м. Львова. Саме пісня у виконанні Олі Василевської з «Острову дитинства», що мала назву «Повір у себе» і була написана спеціально для фестивалю художнім керівником колективу Сергієм Котовським,  і відкривала конкурсну програму, бо стала справжнім талісманом фестивалю, його візитною карткою.
Учасники  дивували присутніх своїми талантами не лише на сцені. Їхні творчі роботи були представлені у фойє: малюнки, аплікації, плетіння зі соломи. Майже чотири десятки юних  з нашого району підготували ці роботи для участі у фестивалі.

Гаряче аплодувала зала особливим діткам з Навчально-реабілітаційного центру «Левеня» м. Львова,  танцювальному колективу Червоноградської громадської організації «Промінь надії»,  юним виконавцям: Софії Юхнович зі Львова, Юрію Кадаю з Львівського обласного добровільного товарис-тва неповносправних дітей та дітей-інвалідів «Довіра», незрячій дівчинці Юлії Ліхіцькій зі Судової Вишні  Мостиського району, Анні Сапаєвій з Городоччини, Емілії Бойко та Оксані Герзі зі Стрийського району, Христині Галайко з Перемишлянщини, родині Синеньких, нашій чарівній землячці Марічці Чучварі з Зіболок, Марійці Шиян, Тетяні Земко, Юлії Олійник,  Інесі та Валентині Леськів, Ігорю Яворському зі  Жовківського реабілітаційного центру «Злагода», що блискуче виконали виняткові номери – жестові пісні.

Подарували присутнім вірші у власному виконанні Ангеліна Настин з Пустомит, Тарас Коперчовський та Соломія Рущак зі Золочівщини, Ірина Вовчок зі Сокальського району та крихітна, неповторна Володимира Живоронко з Городка, що зворушила до сліз усіх дорослих трепетним та душевним декламуванням  вірша мами Оксани «Я так люблю цей дивний світ».
Пам'ятним та урочистим було нагородження діточок. Дипломи та розмаїті подарунки отримали всі учасники фестивалю. Їх підготували організатори та  Жовківський районний центр соціальних служб (для дітей Жовківського району — у рамках виконання районної цільової комплексної програми «Соціальна робота, послуги та підтримка дітей, сімей та молоді»). Громадською організацією були залучені меценати зі Львова, а талановиті гості з «Полунички» — кожен придбав шоколадку для учасників фестивалю.

Юну Марічку Петришин на сцену для нагородження за чудову художню роботу виніс татко. Решті ж діточок, що представили свої роботи на фестивалі, проте не прибули, працівники центру доставлять нагороди й подарунки особисто.
Особливе свято для особливих дітей жовківчани допомогли організувати з душею: солодкий стіл чекав у фойє на учасників між виступами. Діти зі Сокальщини за такий гостинний прийом дарували свої художні роботи працівникам  Ценру, а юні з наставниками зі Золочівського району – запрошували у гості.

Співорганізатори зі Жовкви  щиро вдячні за підтримку Жовківському ДІАЗу, що провів для учасників фестивалю цікаву екскурсію по Жовківському замку, гостинній «Корчмі» — за смачний обід, волонтерам: ведучим Любомиру Пастернаку та Марії Деревінській,  студенткам «Львівської Політехніки» жовківчанці Орисі Гавронській та Вікторії Кобаль з міста Мукачево, працівникам районного Народного дому, що допомагали, уболівали та раділи за талановитих, позитивних дітей, які понад усе цінують людське життя.

Надія Байбула.