Головна Свято Свято героїв

Свято героїв

451
0

Нещодавно мені довелося побувати в одному із навчальних закладів району. Пахучим цвітом чорнобривців та патріотичним настроєм зустріла Артасівська школа.

На стенді — "Кращі учні школи", поряд із фотографіями учнів-відмінників у вишиванках — фотографії хлопців у військовій формі на танках і БТРах. А шкільна газета сповіщає, що сьогодні у школі Свято Героїв. Я залишаюсь… Із трепетом у душі зустрічають учні та вчителі гостей свята — ветерана Великої Вітчизняної війни С. А. Гнота, воїна УПА Івана Вовкуна, учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності Б. Верхоляка, В. Яха. Зі сльозами на очах обнімають вчителі своїх випускників Сергія Цимбалу та Івана Гриба, які нещодавно повернулися у відпустку із зони АТО. Ще троє випускників школи С. Мороз, Ю. Голінка та В. Кузніцький і досі знаходяться у гирлі війни на сході України, повідомляє нам Є. П. Ілясевич, яка і сама була учаником Помаранчевої революції. 

Заходимо до класу, прибраного жовто-синіми кульками та квітами. На дошці — карта України з побажаннями миру, спокою, добра. Починається свято. Линуть слова подяки тим, хто в різні часи боровся і відстоював волю і незалежність України, мир на нашій землі.

Своїми спогадами діляться сивочолі ветерани та молоді хлопці, вчителі Є. П. Ілясевич та С. Й. Камінська, учень 5 класу С. Кіселичник. Ці розповіді не залишили байдужими нікого з присутніх, особливо матерів. На завершення свята гості теж написали свої побажання Україні та вшанували пам’ять всіх тих, хто загинув у боротьбі за волю і незалежність України хвилиною мовчання, заспівали молитву "Боже, великий, єдиний" та Гімн України.

Свято завершилось, але діти ще довго не відпускали тих, кого по праву можна назвати Героями.

Підготували та провели захід педагог-організатор Н. Ф. Колиняк, кл. керівник 8 класу Н. С. Горбач та директор НД "Просвіта" В. Ях.

Марія БОЙКО.