Головна Свято Ознаки Пасхального тижня

Ознаки Пасхального тижня

380
0

Ось дочекалися ми світлого празника – Воскресіння Господнього, відчули невимовну радість святкових пасхальних днів. У перекладі з єврейського «Великдень» — порятунок. У день Великодня відбувається перехід від смерті до нетлінного життя. Спаситель своїм воскресінням відкрив віруючим ворота раю і подарував надію.

Ознаки Пасхального тижня можна чути всі сім днів Світлої седмиці – це дзвін після Літургії. Упродовж цілого Світлого тижня святі двері в іконостасі зостаються увесь час відчиненими на знак того, що Христос своїм Воскресінням від-чинив нам двері Божого Царства, як це співаємо у пасхальному каноні…

Піднесеними словами привітання «Христос Воскрес!» — «Воістину Воскрес!» сповідуємо воскресіння Господнє. У день Пасхи на святій Літургії відбувається освячення артоса ( з грецької – хліб) – символа хліба вічного життя – Господа нашого Ісуса Христа. Артос упродовж цілого Світлого тижня стоїть на престолі або тетраподі. У Світлу суботу після спеціальної молитви його розділяють і роздають вірним.

З благословенням великодніх пасок пов’язані шаші славні писанки і крашанки, які мають глибоке  походження. У давніх народів був звичай, за яким перед особою, що займала високе становище у суспільстві, не можна було з’являтися перший раз без дару. Побожне передання каже, що Марія Магдалина, проповідуючи Христову науку, зайшла у двір римського цісаря Тиверія, дала йому у подарунок червону крашанку зі словами: «Христос Воскрес!». За її прикладом пішли й інші християни й почали в день празника Пасхи обдаровувати один одного писанками. Так і в нас прийнято обмінюватися червоними яйцями як символом нового життя.
Писанка у великодніх звичаях стала символом нашого спасіння через Кров Ісуса Христа. Як з мертвої шкаралупи яйця родиться нове життя, так й Ісус Христос вийшов з гробу до нового життя. З крашанками і писанками пов’язані різні забави дітей  та дорослих на Великдень.

Шкаралупу зі свячених яєць, крихти паски не викидають на сміття, а закопують або в саду, або на полі, щоб і землі дати свяченого.

Підносячи молитви до Воскреслого Господа, благаймо Його, щоб Він благословив нашу державу, дарував мир, послав народу духовне благословення. Хай наші серця завжди будуть наповнені нетлінною пасхальною радістю,  хай усі наші помисли будуть чистими і світлими.

Щоб між усіма нами панували любов і злагода!

Уляна Головенько.