Головна Свято Різдво Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

Різдво Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

506
0
Різдво Ісуса Христа
Різдво Ісуса Христа

Це свято є одним із найбільших у році. Переддень називається Святвечором, коли піст особливо строгий. За словами святителя Івана Золотоустого, Різдво Христове – початок усіх головних церковних свят.

Поява Сина Божого на цей світ сталася в холодну ніч. Марія і Йосиф ішли до Вифлеєма, оскільки за наказом римського імператора Августа проходив перепис населення. У місті на той час не знайшлося їм притулку через велику кількість людей, тому Немовля з’явилося в печері, у якій було влаштовано стійло для худоби. Першими, до кого дійшла звістка про народження Ісуса Христа, були пастухи, які вночі чергували біля свого стада. До них з’явився ангел і приніс благу звістку про народження Сина Божого. Волхвам же сповіщено про цю радісну подію яскравою зіркою. Вони прийшли в печеру і принесли дари Немовляті: золото — як царю, ладан – як Богу, а смирну – як людині, якій належить померти…

І через тисячі літ ми вшановуємо народження нашого Господа Ісуса Христа, повторюючи його у вертепному дійстві.

У ці святкові дні Новонароджене дитятко – Ісусик в ясельках знову збере нас біля себе у наших домівках, у храмах. Тож нехай це таїнство допоможе нам здобути цей особливий дар — відчути присутність Бога у різних обставинах щоденного життя. Хай Дитятко-Ісус благословить цей рік і кожного з нас, щоб він був багатий і щедрий на добро, на мир і злагоду, на братню любов і милосердя. Щасти нам!

Підготувала
Зоряна ГУМНИЦЬКА.