Головна Свято Шевченко – наш. Він для усіх століть

Шевченко – наш. Він для усіх століть

457
0

З іменем Шевченка сьогодні на планеті ідентифікуються Україна та українці. І хто б ти не був,  де б не жив, перечитавши «Кобзаря», не зможеш уявити своєї долі без Шевченка.

9 березня 2017 року у Жовківській ЦРБ відбулася літературна година «Шевченко – наш. Він для усіх століть», підготовлена спільно з Жовківською ЗОШ № 2. Ведучі Олексій Брень та Тетяна Гожельник розповіли про життєвий та творчий шлях нашого геніального поета. В маленького Тарасика і подругу його дитячих літ Оксану талановито перевтілились Марта Дацик і Лев Грещак (6 – Б кл.). Весь трагізм занапащеної долі молодої дівчини майстерно передали в інсценізації поеми «Катерина» Світлана Дмитрієнко, Анастасія Яцина та Богдан Фесюк (9 – А кл.).

Своїм артистизмом зачарували присутніх виконавці пісень «Не тополю високую»  Наталя Бомбергер та Тетяна Гожельник,   «Бандуристе, орле сизий» Вікторія Павлик (вчитель музики З. М. Лимич).  Урочисто звучали безсмертні твори Кобзаря у виконанні Максима Ханаса, Олексія Бреня, Ірини Лещинської, Анни Джури, Діани Ільїної, Діани Качмар, Тетяни Гожельник, Тетяни Чебеняк, Андрія Шевеля, Романа Березяка (6 – А, 10 – А, 10 – Б кл.).

Цікавим доповненням до свята стала відеопре-зентація «Художник з душею поета» про мистецьку спадщину Шевченка – художника.

Учитель української мови і літератури Л. Р. Жук зазначила, що творчість Шевченка незнищенна, актуальна сьогодні, як ніколи, а твори його варто читати щодня.

Наш кореспондент.