Головна Свято Відбулось відкриття Народного дому у с. Великих Передримихах

Відбулось відкриття Народного дому у с. Великих Передримихах

461
0

Хай линуть колядки і лунають пісні. Такі побажання духовно-культурного розвитку зичили гості на урочистій церемонії з нагоди відкриття Народного дому у с. Великих Передримихах. Цьогорічні Різдвяні свята запам’ятаються мешканцям по-особливому. Празник Різдва Христового відіграє особливу роль у релігійно-духовному житті кожної людини. Різдвяні традиції українців особливо підкреслюють велич приходу у світ Божого Сина, котрий своєю присутністю серед нас з’єднав Небо із Землею.  У кожній християнській родині святкування Різдва супроводжується не лише релігійно-духовними переживаннями, але й багатими українськими християнськими традиціями: колядками, щедрівками, вертепами тощо. До різдвяного торжества великопередримихівчанам додалася ще одна радісна подія. Минулої неділі після капітального ремонту урочисто відкрито Народний дім.

У відновлений духовно-культурний центр села чисельно зійшлася громада — від дітей до людей поважного віку. Адже з давніх-давен Народний дім виконував просвітницьку роль, тому сюди завжди тягнулися і молоді, й старші.  Настоятель церкви Св. Архистратига  Михаїла о. Андрій благословив добрий почин. Голова Зіболківської сільської ради Олег Гусак подякував усім, хто долучився до ремонту культурного центру села. Перші кошти у сумі 80 тисяч гривень було виділено із районного бюджету у 2011 році на перекриття даху. Завдячуючи депутатам Зіболківської сільської ради, які підтримали продовження ремонтних робіт у 2014 р., об’єкт вдалося завершити. Із розумінням віднеслися майстри, які трудилися з ранку до пізнього вечора, серед них — підрядник-підприємець Ростислав Гапон, якому оплачено поки що лише частину державних коштів. Свою душу і старання внесли завідувач Народного дому Марія Поврозник із чоловіком Михайлом. Відтак спільна праця і підтримка небайдужих дали бажаний результат для громади не лише Великих Передримих, а й ближніх Нагірців. (У Великих Передримихах налічується 91 двір, населення становить 226 осіб, а у Нагірцях — 86 дворів і 267 чол.).

Великопередримихівський  Народний дім має давню історію. Старожили села із розповідей своїх батьків знають, що на цьому місці стояв ще дерев’яний, який згорів. Після війни звели уже нинішнє приміщення. Тож місцеві мешканці завжди тягнулися до народно-культурних надбань, берегли і плекали свої традиції, згуртовувались у фольклорні колективи.  Два роки тому у Великих Передримихах відкрили бібліотету, а тепер — Народний дім.

Зі знаменною подією привітав голова Жовківської районної ради Тадей Швай: «Безумовно, ми маємо жити духовно і культурно, підтри-мувати свої традиції. Людина, яка не знає минулого,  — не варта майбутнього. Центр культури у селі повинен працювати!». Перший заступник голови Жовківської районної адміністрації Надія Щур зичила у виступі, щоб Народний дім завжди був наповнений духовно, щоб завжди тут збиралася молодь, звучала патріотична пісня, линула коляда, діти вивчали національні традиції. До привітальних виступів долучилися депутат Жовківської районної ради Ірина Кіянка, в. о. керівника відділу культури і туризму Галина Фесюк. У святковій церемонії взяв участь помічник народного депутата В. Парасюка  Іван Костюк.

Радість різдвяного торжества подарували голосисті гості — учасники хору храму Пресвятої Євхаристії у місті Львові «Вірли». Навесні 1989 року в обласному центрі на хвилі національного відродження в фольклорно-етнографічній секції Товариства Лева народився колектив, незвичайний за своїм зовнішнім виглядом, шокуючий репертуаром, вражаючий своїм національним духом і дивною назвою. Це були «Вірли» (від давнього галицького «орли» — птахи, що символізують волю). І зазвучали на повний голос відроджені пісні славного Січового стрілецтва, часів боротьби ОУН-УПА, пробуджуючи національну свідомість народу. Жодна важлива громадсько-політична акція (чи то відкриття сесії Львівської обласної ради першого демократичного скликання, чи освячення пам’ятних могил, відкриття меморіальних дошок, музеїв усусам, жертвам більшовицького терору) не відбувалася без участі колективу «Вірли». Де б не виступали хористи: в Україні, Голландії, Польщі, Італії, Франції, Німеччині, Білорусі, — всюди відзначили його високу духовність і патріотизм. Перемога в номінації «парафіяльні хори» на 10-му Міжнародному фестивалі духовної музики — найкраще тому підтвердження.

Уродженка Великих Передримих Наталія Гедзь — солістка духовного хору «Вірли». За мелодійне виконання різножанрових колядок, зокрема, давньої на слова Григорія Сковороди, жартівливої, у поєднанні із музичним супроводом — присутні оплесками висловлювали вдячність і захоплення. Особливо велично лунали спільні колядки, коли хористів підтримували глядачі. Захоплені радісною подією і майстерністю творчих гостей, великопередримихівчани не бажали відпускати артистів. «Скільки не співали б, а кінчати час, кращі побажання Ви прийміть від нас», — такими пісенними словами від усіх присутніх подякувала завідувач Народного дому Марія Поврозник.

Уляна Лащівська.