Головна Свято Традиційно й колоритно

Традиційно й колоритно

387
0

Уже вкотре в с.  Завадові проходило найулюбленіше свято громади, а передусім дітвори —  прощання з колядою. Це вже стало традицією так гарно і колоритно  завершувати різдвяно-зимові свята. І цього року, 7 лютого, знову відбулося таке дійство в церкві Богородиці Володарки України.  Отець Іван, парох села, поблагословив усіх на гарний почин і закликав спільно колядувати.

«З нами Бог! Розумійте народи!

І покоряйтеся, з нами Бог!» — такими словами розпочалося наше свято. Учасники відтворили увесь цикл зимових свят: Різдво, Старий рік та Водохреща, об'єднуючи в одне прекрасне дійство. Лунали прекрасні колядки у виконанні церковного хору як найбільш поширені, так і старовинні. Було використано також і сучасні колядки про наболіле (теперішню ситуацію на Сході). Між колядками звучали патріотичні віншування під супровід дзвіночків. А хлопці засівали на мир, добро. Колоритності святу додала різдвяна пастирка.

Колядувала вся церква. Неможливо передати тих емоцій і вражень, з якими люди йшли додому. Поколядувавши, розходились із гостинцями, якими на завершення свята частували усіх.

Оксана КАДИЛОВИЧ.