Головна Свято В Бишкові святкували і Свято полуниці, і День села

В Бишкові святкували і Свято полуниці, і День села

744
0

Недільної днини бишківська родина святкувала і Свято полуниці, і День села. Уродини  — важлива і хвилююча подія для кожного сільського жителя. Це не просто свято, це свідчення єдності та самоорганізованості. 

Гості з Польщі — війт гміни Раханє Томашівського повіту Роман Мєдзяк, голова ради гміни Раханє Збігнєв Ждан та гості з району — голова Жовківської РДА Надія Щур, заступник голови райради Алла Жук, начальник АПР Жовківської РДА Галина Кітинська, війтова Бишкова Наталія Бейзик — та  області — заступник директора департаменту, начальник управління продовольства та розвитку сільських територій Павло Дигдало — перед початком фестин мали час (щоправда погода не вельми радувала) оглянути  полуничне поле ТзОВ «Агро Фрутіка Бишків», почути технологію вирощування і вимоги щодо якості збору ягід. Адже бишківська земля здавна славиться краєм ягідництва. Як розповіла агроном Марта Брень-Кунта, окрім полуниці, товариство займається вирощуванням малини, суниці лісової, аронії, також зернових культур. Учасники екскурсії особисто переконалися в тому, що вирощування полуниці, урожай якої щороку складає майже 500 тонн, проводиться за новітніми технологіями саме в галузі ягідництва: на гребенях із використанням крапельного поливу.

І от зі сцени лунають перші слова пошани до людської праці, подяка за натруджені руки та бажання зробити своє село найкращим. Розпочинаючи будь-яку важливу справу, ми звертаємось до Бога і просимо: «Господи, поможи!». Тож і свято в Бишкові розпочалось виступом і благословенням настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці о. Івана Галишича, який разом із громадою попросив у Всевишнього, аби в кожній оселі села та в кожному серці запанували мир, злагода та благополуччя.

Вітаючи господарів зі святом, запрошені гості щиро бажали: селу — розквіту, міцного здоров’я та добробуту — громаді, наголосивши, що такі свята дають надію на краще життя і спонукають людей вірити в себе і у свої можливості. Також від голови Жовківської РДА, голови Жовківської райради і керівника відділу культури і туризму Жовківської РДА достойні жителі населеного пункту отримали грамоти, а польські колеги своєю чергою вручили пам’ятні сувеніри. Підсилив святковість і виступ депутата Жовківської райради, багаторічного керівника ТзОВ”Агро Фрутіка Бишків” Анатолія Ключка.

Приємно було й те, що свято прикрасили різнобарвні вишиванки, в яких були одягнені бишківчани. Атмосферу радості та настрою додали цікаві та гумористичні, пісенні номери учасників художньої самодіяльності: народний колектив «Бишківчанка», колективи НД сіл Артасова, Боянця, Гряди, вокальний гурт «Два крила», колектив «Легенда» з гміни Вожучин Томашівського повіту (Польща).
А ще нагороди отримали найстарший і наймолодший жителі села, відзначено кращий курінь та розіграно лотерею, і  для малечі організовано чимало розваг.

Завершальним акордом та підсумком фестин стала посадка декоративних дерев на алеї пам’яті Герої Небесної Сотні.

Зоряна ГУМНИЦЬКА