Головна Свято В Добросині справляли казковий осінньо-гарбузовий бал

В Добросині справляли казковий осінньо-гарбузовий бал

630
0

Веселе, багате на щедрі дарунки зі саду й городу

Осінь — особлива пора року. Вона просякнута якоюсь чарівною атмосферою. Сотні кольорів на деревах, кришталево чисте холодне повітря, кожен промінчик сонця на вагу золота. Догорають яскравим полум’ям останні квіти. Спокій і тиша наповнюють все навколо. І лише зрідка дихне легкий вітерець і пограється опалим листячком, та й знову кине у високе безмежне небо. Летять павутинки бабиного літа, сміється осіннє сонечко, небо манить увись…

Як природа, так щедро-гостинна господарська родина с. Добросина цими вихідними днями справляла казковий осінньо-гарбузовий бал, загорнута в дивні і незбагненні кольори.    Кожен, хто завітав сюди, неодмінно тішився і насолоджувався неповторною красою золотої осені та її атрибутів  — багатого урожаю.

Фестиваль
«Гарбузова осінь» …

Так, щедра матінка-осінь обдаровує людей овочами й фруктами. Саме вони — різнобарвні Помідорчик, Баклажан, Капуста, Огірок, Цибулька, Кабачок, Квасолька, Петрушка, Кукурудза, Динька та неперевершений Гарбуз разом зі золотавою Осінню відкрили фестини Добросина (артисти-аматори з Артасова разом із завідувачем НД с. Пилів). І полилася задушевна розмова про красу та неповторність осінньої пори з уст чарівних ведучих Оксани Войтович та Богдана Бовшика.

На святкову феєрію завітало чимало гостей та представників влади: о. Богдан Мурований, директор департаменту агропромислового комплексу Львівської облдержадміністрації  Наталія Хмиз, голови Жовківських РДА та районної ради  Надія Щур та Роман Горбань, перший заступник голови Жовківської РДА Любов Дунець, заступники голів Жовківських РДА та районної ради Юрій Дубневич і Алла Жук, господиня села Добросина Галина Гец, керівник відділу культури та туризму Жовківської РДА Галина Фесюк, депутат Львівської обласної ради, керівник фракції ВО «Батьківщина» в облраді Юрій Гудима, депутат Львівської обласної ради Роман Демчина та інші, які в промовах возвеличували працю селянина. А ще керівництво району нагородило грамотами та подяками місцевих жителів, депутатів, підприє-
мців за вагомий вклад у розвиток району.

Родзинкою феєричного свята стали виступи народних колективів із різних районів та областей нашої пісенної країни. Прикрасили фестини колоритні курені зі сіл Гійча, Куляви, Нової Скваряви, Липника, Бишкова, Лаврикова, Нової Кам’янки, Добросина, Магерівської ОТГ, Городжева, Пилів, а також Жовківської РДА та соціальних служб Жовківського району зі смаколиками, що представляли кухні з усієї Жовківщини.

Свято тривало до глибокого вечора. Зі сцени, встановленої  у парку ще, довго лунали пісні, а поруч гості робили світлини в різних фанзонах, як спогад про гарне святкове дійство.

… і свято села

Суботні святкування добросинцям вдались на славу, тож продовжили веселитись і в неділю, адже відзначали День села. Гучна музика розносилась чи не до кожного двору, скликаючи усіх порадіти за свою маленьку батьківщину.

Щирі зичення добра і здоров’я односельчанам лунали від заступника голови Жовківської райради Алли Жук, сільського голови Галини Гец та депутата Добросинської сільської ради Андрія Клуба.

За вагомий внесок у розвиток Добросина, а також за підтримку у проведенні свя-
та «Гарбузова осінь» господиня села відзначила грамотами підприємців та активістів. На святі була представлена книга «Історія Добросина від давніх часів до 1939 року» автора Василя Лаби. Цікаві факти із церковного життя громади, переживання і гордість за село вміло передані на сторінках видання.

Ведучі свята Ярослава Пенцак і Валентина Кулявець читали вірші та розповіли легенди про історію виникнення рідного села. Солістки Русла-на Рудик, Христина Сава та Наталя Рудик, а також дівочий ансамбль із Добросина виконали для гос-тей низку чарівних пісень.

Подяку сільський голова висловила учням Добросинської школи, які презентували не лише власноруч приготовані страви, а й вмілу декоративну виставку з гарбуза. За участь та допомогу в організації та проведенні свята Галина Гец відмітила Добросинський ДНЗ та ФАП. Окрема вдячність за нелегку працю належить директору Народного дому Русланові Рудику. Саме завдяки старанням п. Руслана свято набуло чудового музичного забарвлення. Гості, які прибули на свято, мали можливість посмакувати короваєм, скибку якого Галина Василівна вручила кожному.

Під звуки музики молодь ще довго забавлялась у Добросині. Незважаючи на прохолодну осінню погоду, усі співали, танцювали. Добросинці — щирі і привітні люди, радіють гостям. А також вкотре довели, що вони вміють і плідно працювати, і весело відпочивати. Саме таким трударям Господь у всьому допомагає і посилає міцне здоров’я.


Зоряна ГУМНИЦЬКА,

Уляна КОПОТЬ.