Головна Свято В Народному домі с. Дев’ятира відбувся конкурс на краще читання поезії Тараса...

В Народному домі с. Дев’ятира відбувся конкурс на краще читання поезії Тараса Шевченка

369
0

Ось уже понад двісті років вшановує Україна думи Великого Кобзаря Тараса Шевченка – сучасника кожної епохи, читаючи їх у рядках його книг, що передаються з роду в рід, слухає пророчі слова, схожі на блискавку, називає свого великого сина Титаном, Прометеєм, пророком і Патріотом своєї неньки-землі – України.

Тарасове вогненне слово завжди наскрізь проймало серця всіх тих, кому близьке народне горе. Століттями в усьому світі захоплюються творами, поетичністю благовісних пророчих віршів, красою та силою ліричних і патріотичних пісень на вірші Шевченка.

До річниці нашого Генія в Народному домі с. Дев’ятира (завідувач Мирослава Приступа) відбувся художній вечір – конкурс на краще читання поезії Тараса Шевченка. Школярі молодших та старших класів — Іван Шумило, Софія Коцур, Ярина Малащук, Діана Приступа, Михайло Якимець, Василь Туз, Марія Шумило, Софія Мельник, Марія Поташник, Мар’яна Стик, Вікторія Коцур та Павло Кожан, читаючи напам’ять кобзареве слово, намагалися донести до  глядача дух і  зміст віршованих рядків, в яких переплелися минувшина та сучасність подій. Адже наскрізь проймає серця таке актуальне й нині, у часи боротьби за звільнення українських земель від ворогів-загарбників на Сході, вогненне слово поета, що пробуджує патріотичний дух і настрій – борця за свободу свого народу, неньки-України.

Найкраще прочитали Шевченка Діана Приступа та Мар’яна Стик, які отримали символічні подарунки, решта учасників – солодощі. На завершення вечора-конкурсу всі присутні в залі склали молитву за тих, хто сьогодні захищає східні рубежі нашої держави, а також за тих матерів, коханих, сестер, дружин, які з нетерпінням очікують повернення воїнів додому.

Марія ЮНКО.