Головна Свято В Новокам’янці відбулося свято козацької слави

В Новокам’янці відбулося свято козацької слави

299
0

14 жовтня із року в рік увесь християнський народ із глибокою любов’ю, вдячністю і надією славить Пресвяту Богородицю, Матір Спасителя світу Ісуса Христа. Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. Пречиста Діва зробила багато добрих справ для людей. За часів Київської Русі Вона врятувала Почаївський монастир від нападу турків. І з того часу в багатьох українських селах на її честь будували та освячували храми.

Cвято Покрови несе не лише релігійний характер, але й героїчний та історичний аспекти. Для Новокам’янської загальноосвітньої школи це свято має особливе значення, адже, починаючи з 2009-го, кожного року відбувається посвячення учнів до козацької республіки. Не порушили закріпленої традиції і цього року. Учком школи обговорив питання святкування козацької слави і затвердив його план.

Починалося відзначення Дня Покрови із шикування учнів та загонів козаків на шкільному стадіоні. Після цього прозвучало коротке повідомлення ведучих про значення та особливості свята для українського народу. Козацькі забави розпочалися зі здачі рапортів трьох загонів (входили команди учнів 6-11 класів). Продовжили свято веселі спортивні ігри та змагання.

А сьогодні свято, конкурс нині,

Сьогодні все козацтво тут.

І в цей момент радість лине,

Козацькі ігри всіх нас ждуть.

Після закінчення змагань, усі учні та батьки взяли участь у наступному етапі святкування – святі печеної картоплі. Кожен  клас, починаючи із першого, готував картоплю за власним рецептом. А потім школярі пригощали нею одне одного.

Запах польової кухні було чути ще далеко від вогнищ.

Світлана  Оліярник,

заступник директора школи з виховної роботи

Новокам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів.