Головна Свято В Пирятині традиція – на Святого Миколая відвідувати одиноких престарілих людей

В Пирятині традиція – на Святого Миколая відвідувати одиноких престарілих людей

371
0

У бібліотеці-філії с. Пирятина вже стало традицією щороку в День св. Миколая творити хорошу справу – відвідувати одиноких престарілих людей. Здавалось би,  нічого тут надзвичайного немає. Та, провівши такий захід, ми вкотре робимо висновок – зроблено грандіозну справу, мета якої – це втілення традицій доброчинності як історичного, так духовного надбання українського народу, його національної спадщини.

Після Святої літургії пирятинські аматори-благодійники зібрались у бібліотеці-філії с. Пирятина. Яскраве сонечко дарувало усім хороший святковий настрій, хоча пора не дуже була схожою на зимову. Крокуючи від хати до хати з колядою «Старий рік минає, Новий наступає, а ми з Миколаєм щиро Вас вітаєм», колядники творили добро на радість людям.

…Роками прикута до ліжка через хворобу жителька хутора Миляво Ксенія Кулай не стримала сліз радості і розчулення. Навіть колядувала разом із гостями.

Люди доброзичливо зустрічали колядників на чолі із Миколаєм, із сльозами сприймали щирі вітання, вдячності не було меж. Недарма в народі кажуть: «Одне тепле слово три зими гріє…».

Хочу щиро подякувати учасникам цього благодійного дійства. Акомпонував на акордеоні колядникам Богдан Брунець – творча молода особистість, велике майбутнє Пирятина. Обіймаючи посаду завідувача НД с. Гряди, Богдан Степанович зумів сумістити наш захід із своєю безпосередньою роботою. Вартує сказати про те, як позитивно зреагували на ідею про проведення заходу пирятинські аматори сцени, котрі, до речі, не вперше були учасниками театралізованих свят. Зокрема, це подружні пари Володимир та Марія Морози, Ольга та Андрій Яцуни, молодий учасник – Мар`ян Огорілко. Роль св. Миколая дуже відповідально зіграв Іван Холод. Усім спасибі!

Дуже тішуся, що саме в День св. Миколая пирятинські артисти провідали кожного немічного і розділили  чужий біль. Це і підтверджує найкращі риси нашого українського народу.                                   

Марія МУЛИК,

бібліотекар бібліотеки-філії с. Пирятина.