Головна Свято В Раві-Руській відбувся смолоскипний марш з нагоди відзначення 95-ї річниці Листопадового чину

В Раві-Руській відбувся смолоскипний марш з нагоди відзначення 95-ї річниці Листопадового чину

403
0

Їхній подвиг освітив нам шлях

За Україну з огнем завзяття

Рушаймо, браття, всі вперед!

Слушний час кличе нас,

Ну ж бо враз сповнять святий наказ!

За Україну, за її волю,

За честь і славу, за народ!

1 листопада в місті Раві-Руській за ініціативи міської організації ВО «Свобода» відбувся смолоскипний марш з нагоди відзначення 95-ї річниці Листопадового чину.

Віддати належне подвигу Січових Стрільців вийшло більше сотні місцевих мешканців. Прибули депутат Львівської обласної ради, голова РО ВО «Свобода» Володимир Тістик, заступник голови Жовківської районної ради Богдан Юрдига, керівник Рава-Руської МО ВО «Свобода» Микола Зінько, а також депутати Жовківської районної та Рава-Руської, Жовківської і Дублянської міських рад. Також участь в марші взяли представники Рава-Руського осередку ГО «Союз Українок».

Майже дві сотні людей пройшло центральними вулицями Рави-Руської. Горіли смолоскипи, майоріли понад ними прапори, а тихе вечірнє повітря сколихували звуки барабанів та завзяті гасла: «Слава Україні! – Героям слава!», «Слава нації! – Смерть ворогам!», «Україна – понад усе!» та «Героям Листопадового чину тричі – Слава! Слава! Слава!».

Піднесено-патріотичного настрою додавав супровід членів «Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» у формі Січових Стрільців.

На цвинтарі, біля пам’ятника Українським Січовим Стрільцям, отець Роман Улицький (УГКЦ) та отець Юрій Магулюс (УПЦ КП) відслужили молебень за упокій душ загиблих воїнів – творців Листопадового перевороту.

«Сьогодні відзначаємо одну з багатьох звитяг нашого народу в його змаганні до волі та свободи. За незалежність нашої держави було заплачено велику ціну – сотні тисяч могил відважних воїнів вкрили українську землю.  Нині кожен на своєму місці повинен стати оборонцем правди і творцем нової справедливої дійсності», – зазначив отець Роман Улицький, декан Рава-Руського деканату УГКЦ.

Після молитви відбулось урочисте віче, присвячене відзначенню 95-ї річниці Листопадового чину та відновлення Української державності.

Перед присутніми виступив керівник Рава-Руської міської організації ВО  «Свобода» Микола Зінько: «Сьогодні минає 95 років з часу, коли 1460 Січових стрільців на чолі з сотником Дмитром Вітовським взяли владу на українській землі зі зброєю і без жертв.

Час, коли Австро-Угорщина розпадалася, а українські землі насильно віддавали Польщі, потребував рішучих дій. Але ліберально налаштовані представники Української Національної Ради все ще обдумували план дій, даремно сподіваючись на милість австрійського цісаря. У цей час поляки готувалися захопити владу у Львові. На щастя, замість нерішучих політиків до організації перевороту взявся справжній український воїн.

Приклад Дмитра Вітовського та Січових Стрільців повинен надихати нас і сьогодні. Ми живемо у час, коли Україна має шанс повернутися в Європу. Чому повернутися? А тому, що ми завжди були європейцями, до тих пір, поки наш північний сусід не загарбав наші землі. Перше відірвання України від Європи відбулося 1654 року, і російські історики цинічно назвали це «возз’єднанням». Друге ж сталося 1939 року, коли Західна Україна була окупована імперією зла – Совєтським Союзом.

Сьогодні українці мають унікальний шанс, а тому не маємо права знехтувати ним. Вчімося рішучості у наших славних попередників. І пам’ятаймо, що саме нам належить здійснити мрію дідів і подбати про майбутнє онуків, утверджуючи вільну і сильну українську Україну», – наголосив свободівець.

Хвилиною мовчання зазвичай вшановують людей, які відійшли від нас у кращі світи. Згадуючи про безстрашних воїнів, що боролися за незалежність та соборність рідної України, учасники «Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» послали їм до неба щире привітання урочистою сальвою.

Варто нагадати, що наслідком Листопадового чину стало проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, а 22 січня 1919 року дві частини України об’єдналися в соборну державу. Після цієї знаменної події ніхто вже не сумнівався, що Україна повинна бути незалежною державою.

Марія ІВАНЕЦЬ