Головна Свято У зв’язку з воєнними подіями в країні жовківчани не відзначали гучно День...

У зв’язку з воєнними подіями в країні жовківчани не відзначали гучно День Жовкви

330
0

Щорічно, у неділю після Воздвиження Чесного Хреста, наша древня Жовква вшановує  патрона — Святого мученика Партенія та День міста. У зв’язку з воєнними подіями в країні помпезністю й гучними забавами він не відзначався.

З ранку в усіх храмах служилися Божественні літургії, опісля жителі та запрошені гості мали нагоду відвідати культурно-розважальну програму, яка проходила і на площі міста, і в туристичному центрі, а також у костелі св. Лаврентія. Сонячний, по-літньому теплий день, сприяв якнайкращому відпочинку і молоді, і старшого покоління. Різноманітні розважальні атракціони так захопили дітвору й батьків, що вони навіть не звернули уваги на патріотичний молодіжний флеш-моб. Хоча організатори старалися зацікавити усіх, не тільки молодь. Але, будучи заскоченими атракціонами, ніхто не чув і багато хто не зауважив, як молодь разом з бажаючими, створивши на площі слово «Мир», заспівала Гімн України. Також молодіжна ініціативна група зі скриньками, виготовленими своїми руками, збирала кошти на потреби воєнних, які проходять лікування в Львівському госпіталі.

У рамках святкування Дня міста відбулася робоча зустріч між представниками Жовківської міської ради та уряду гміни Спічин (Республіка Польща). Ця зустріч була запланована в рамках мікропроекту № 6 «Спільне представлення туристичних, етнічних та культурних особливостей міста Жовкви (Україна) та гміни Спічин (Республіка Польща) на міжнародному туристичному ринку», який  є частиною проекту «Спільна промоція туристичних можливостей та культурно-історичної спадщини Львівської області, Підкарпатського і Люблінського воєводств». У процесі зустрічі польські урядовці мали змогу більш детально та наочно ознайомитися з роботою органу місцевого самоврядування в історичному та туристично-привабливому місті. В суботу, ввечері польська делегація разом з українським супроводом взяла участь у молитовній ході з мощами св. Партенія. Усі зійшлися на тому, що захід є дуже важливим, оскільки об’єднує мешканців міста в одну велику сім’ю та підтримує дух міста. Таких процесій у себе, на батьківщині, вони не бачили та не знають, це було щось зовсім новим для них. Далі,  в неділю, у сесійній залі Жовківської міської ради міський голова Петро Вихопень разом з депутатами міста та гостями мали змогу обговорити грядущу у 2015 році адміністративно-територіальну реформу в Україні. Її плюси та мінуси.

Опісля цього, усі учасники перемістилися у не менш приємну атмосферу органної музики у костел св. Лаврентія. Органний концерт  проводиться вже 4-й рік поспіль КП «Туристичним інформаційним центром» та ЖРМГО «ФРІЖ», цьогоріч в ньому брав участь Сергій Слижук – органіст, композитор і поет, автор кількох композицій і поезій, що звучали в перервах між музичними творами. Разом з класичними мелодіями, з Бахівською токатою ремінор в храмі лунали «Місячна соната» Бетховена в органній обробці, сучасні твори. А Державний гімн України та «Боже, великий єдиний»  співали усі присутні на концерті. Долучилися до цієї імпрези дитячий вокальний ансамбль при Жовківському осередку товариства культури польської Львівщини (керівник Романа Недзельська). Під час концерту збирались кошти на підтримку українських солдат в зоні АТО. Було зібрано 960 грн. для наших героїв, 630 – для утримання костелу та 630 – на розвиток творчості митця.

Увечері жовківчани та гості переглядали фільми «Пантеон лицарської слави» про історію Жовкви та «Іван Сила».

Зоряна ГУМНИЦЬКА.