Головна Свято У Волицькій школі пройшов тиждень української мови

У Волицькій школі пройшов тиждень української мови

382
0

Ну щоб, здавалося слова,

Слова та голос — більш нічого.

А серце б’ється-оживає,

Як їх почує…..

Т. Шевченко

Наше слово давнє і живе. Першим до нас приходить слово. Слово-Бог і слово людське одвічне. А це значить, що поки є у нас мова і слово, перед нами є майбутнє, є надія…Мова наша формувалася упродовж віків, завжди відгукуючись на зміни в житті. Кожне покоління отримує цей неоціненний скарб від своїх попередників, збагачує його і передає нащадкам.

Від 9 до 16 листопада у Волицькій ЗОШ I-III ступенів проходив тиждень української мови, який підготувала і провела вчитель української мови і літератури В.М. Пенечко. Відкриття тижня розпочалося урочистою лінійкою, де учні почули цікаві відомості про Нестора Літописця і ознайомилися з програмою тижня. Різноманітні заходи, цікаві конкурси, випуск стінгазет було проведено впродовж тижня. Незабутнє враження справила постановка літературно- музичної  композиції «Мова рідна, слово рідне», де активну участь брали учні 7 – 8, 10 класів. Святковий захід розпочався спільною молитвою за мир і спокій в Україні. З великим трепетом  і  любов’ю діти декламували  вірші про мову, рідне слово, про її тернистий шлях. Слухачів до глибини душі вразили патріотичні пісні  у виконанні І. Ромах і Ю. Домашовець, учениць 7-го класу.

Цікаво і весело проходив мовний конкурс знавців мови «Рідна мова в рідній школі» між командами учнів 7-А і 7-Б класів. Учні показали високий рівень знань з української мови і літератури.

Віримо, що в дитячих серцях залишилася не одна краплина любові до рідної мови, до рідного слова. Адже минають віки, проте слово залишається вічно! 

Богдан ДАЦИК.