Головна Свято В Жовкві проходила Всеукраїнська акція “День вишиванки”. Фото

В Жовкві проходила Всеукраїнська акція “День вишиванки”. Фото

1104
0

Вишиванка єднає

16 травня у Жовкві проходила Всеукраїнська акція “День вишиванки”, свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. День вишиванки завжди випадає серед робочого тижня. Власне, у цьому і одна із основних ідей заходу — свято не заради вихідного чи параду, а такий собі загальноукраїнський флешмоб, коли люди одягають вишиванку і йдуть до школи, на пари чи на роботу.

Вишиванка — не щось екзотичне, а традиційне вбрання українців, в якому за-кодовані символи-обереги, наша історія та культура. Узяти участь у флешмобі виявили бажання різні за віком жовківчани: на площі Вічевій були присутні як немовлята, так і представники більш дорослого покоління. Вражало й різноманіття самих вишиванок: від традиційних сорочок, вишитих, навіть, вручну, до футболок з принтами (і не лише вишиваної символіки, але й гербом України). Зокрема на площі відбулось дефіле школярів у вишиванках, конкурс на най-кращу вишиванку і тематичні виставки .

З усіх локацій найбільше увагу привертала фотозона — великий банер з українським орнаментом. Його встановили для усіх, хто хотів сфотографуватися у цей день у вишиванці.

Усе дійство тривало годину, а в кінці, після невеличкого концерту з піснями про Україну, відбувся танцювальний флешмоб за участю танцювальних колективів «Крик» та «Перлинка» Жовківського районного центру дитячої та юнацької творчості.

Захід був сповнений позитивних емоцій, усмішок та прекрасного настрою тих, хто мав можливість стати його учасником.

До свята Дня вишиванки долучилися мешканці усієї Жовківщини (на світлинах).

Зоряна ЛИХОЛАТ