Головна Свято Вимріяна поколіннями Конституція незалежної України

Вимріяна поколіннями Конституція незалежної України

153
0

У перший місяць літа українці святкують відразу кілька важливих дат. Одна з них — День Конституції України. Щороку її відзначаємо 28 червня. Саме ця дата стала визначною для нашої країни у 1996 році, коли Верховна Рада прийняла першу Конституцію незалежної України.

Після тривалої та ретельної роботи над головним законом країни, врахування зауважень Президента України, обговорення всіх спірних статей проекту, в ніч з 27 на 28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила Конституцію, яка визначає правові основи незалежної України, її територіальну цілісність і суверенітет, принципи організації вищих органів держави і місцевого самоврядування, а також права і свободи людини і громадянина.

У містах України заздалегідь готуються до святкування. Привітання, урочисті концерти, фестивалі, виставки, патріотичні заходи, вшанування пам’яті видатних українців. Кожний населений пункт нашої країни до Дня Конституції України стає ще ошатнішим, а життя — активнішим та насиченішим.
Жовківчани, як і вся країна, відзначали це свято. Напередодні урочисті заходи зібрали представників громадськості, культурно-національних товариств, влади та військовослужбовців у Жовківському Народному домі.

Насамперед із вітальним словом до жовківчан звернулася перший заступник голови Жовківської районної державної адміністрації Любов Дунець, яка наголосила, що «цей пам’ятний день відкрив перед нами шлях до розвитку і зміцнення правової європейської країни», а особливо патріотично звучало, що «сьогодні ми змушені доводити своє право бути самостійними, відстоювати права і свободи у кривавій неоголошеній та підступній війні з агресором. Тож маємо набратися терпіння і віри. Мусимо зробити все, аби наступні покоління українців пишалися тим, що живуть на рідній землі!».

У межах проведення ІІ Етнофестивалю гостинності та з нагоди відзначення 22-ї річниці дня Конституції країни на Жовківщину зі святковим концертом завітала делегація Кам’янко-Бузького району. Гості вручили районній владі коровай та пам’ятні подарунки. Кам’янкобузьці на сцені продемонстрували не лише свої таланти, а й велику любов до Батьківщини, повагу до її традицій і звичаїв, нагадуючи усім нам про одвічні цінності, трепетне й дбайливе ставлення, які кожен із нас має плекати у своєму серці.

Долучилися до привітань й турецькі гості, які представили глядачам свої національні танці. З державним святом усіх присутніх привітала й начальник відділу культури і туризму Жовківської райдержадміністрації Галина Фесюк, подякувавши колективам та вручивши подарунки на згадку про Жовківщину.

Зоряна МИКИТЮК