Головна Свято Ювілей домівки поколінь

Ювілей домівки поколінь

199
0

Діти, школа, вчителі… Слова всім відомі і знайомі. Але в кожного вони викликають свої спогади, емоції, почуття. Найчастіше — це дитинство, сміх, радість спілкування з друзями-однокласниками, веселі ігри, уроки, перерви, свята, походи… І вчителі, які спливають час від часу у твоїй пам’яті, від яких ти взяв щось для себе; слова, сказані ними, живуть у тобі і ти звертаєш на них увагу навіть у зрілому віці. Дивно, але так воно і є. Школа…

Так, школа — це не тільки стіни. Насамперед, це — дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. Це педагоги: і ті, хто щодня переступають поріг, сіючи зерна доброго, розумного, вічного і ті, кого вже немає сьогодні, але завжди живуть вони у пам’яті учнів, колег, і вчителі-пенсіонери, для яких найвища нагорода в житті — успіхи колишніх вихованців, їхні щирі слова подяки на традиційному вечорі-зустрічі шкільних друзів, де впізнають вони один одного, незважаючи на сивину, за блиском завжди молодих очей.

КЗЛОР «Жовківський навчально-реабілітаційний центр І-ІІІ ступенів «Злагода» має не тільки багате минуле, творче сучасне, а й широкі перспективи розвитку у майбутнє. Впевненість у завтрашньому дні ґрунтується на високому професіоналізмі вчительського колективу, на багаторічних традиціях, сучасних методиках виховання, тісній співпраці з батьками.

Днями альма-матер виповнилося — 65! І першокласники, і вже сивочолі вчителі — ювіляри незвичайного ювілею. Бо це ювілей домівки поколінь. Розділити радість небуденної події разом із ювілярами прибула велика кількість поважних гостей, серед яких начальник відділу кадрового та організаційного забезпечення департаменту освіти і науки Львівської ОДА Леся Саврук, голова Жовківської РДА Надія Щур, заступник голови Жовківської райради Алла Жук, мер міста Жовкви Петро Вихопень, керівник відділу освіти Жовківської РДА Михайло Коваль, голова Жовківської районної організації профспілки працівників освіти і науки Ірина Бродик та багато інших. Окрім теплих зичень, шкільна родина отримала від гостей «скриньку» цінних подарунків і грамот.

У переспіві вітальних промов найкращі побажання рідному колективу, колегам-освітянам адресувала директор навчального закладу Галина Пікловська. Так, гордістю школи є педагоги, які вибрали саме цю нелегку, але відповідальну стежину в своєму житті. Такі самовіддані учителі, які повністю віддавали і віддають себе вихованцям, аби засіяти в їхні душі розумне, вічне, є чимало. Роки молодості згадують зі світлим щемом, оптимістичною ностальгією, коли працювали, сповна віддавалися улюбленій справі й ті, хто перебуває на заслуженому відпочинку. Сьогодні колектив трудиться злагоджено й сумлінно. Всі ці надбання, добрі справи свято шанують наступні покоління. То й не дивно, адже штурвал шкільного «корабля» завжди був у надійних руках його попередників. А нині він дістався відповідальному й далекоглядному «капітану», талановитій і мудрій жінці Галині Пікловській.

Концерт, підготовлений власними силами учнів і вчителів, зробив свято теплим і зворушливим. Також ще до початку фестин гості та учнівсько-вчительська родина мала нагоду оглянути виставку композицій, витворів, приурочену іменинам школи, яка була розгорнута в малому залі Жовківського районного Народного дому.

У цей день було ще багато пісень, спогадів: згадували історію школи, її перших вчителів та першокласників. Це була не просто зустріч, це було свято, наповнене радістю, теплотою, любов’ю. Малиновий передзвін прожитих років у школі звучав не лише в пам’яті, а й в серці кожного присутнього.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.