Головна Соціальне життя У Трускавці оздоровилися 13 дітей з прифронтового Конотопа

У Трускавці оздоровилися 13 дітей з прифронтового Конотопа

0
0
У Трускавці оздоровилися 13 дітей з прифронтового Конотопа

У Трускавці протягом останнього тижня червня відпочили та оздоровилися 13 дітей з прифронтового Конотопа Сумської області. Разом із ними приїхали двоє вчителів-супроводжуючих. Діти жили в готелі «Трускавець 365» та мали насичену програму відпочинку.

Поїздку стало можливим організувати після того, як на червневій сесії Трускавецька міська рада погодила виділення 172 500 гривень субвенції для Конотопської міської громади. Кошти спрямували саме на оздоровлення школярів з прифронтової території.

Усі 13 дітей – це талановиті учні 8–9 класів із різних шкіл Конотопа. Вони вперше побували у Трускавці, швидко адаптувалися та знайшли нових друзів. Щодня для них організовували екскурсії та відпочинок: купання в басейні, поїздку до Нагуєвичів на батьківщину Івана Франка, виїзд на річку Стрий, відвідини вітряків Орівської ВЕС та фортеці Тустань в Уричі.

Юні гості також гуляли курортним парком Трускавця та милувалися панорамними краєвидами з Гошівської гори біля статуї Христа-Спасителя. Своїми враженнями вони поділилися під час зустрічі з міським головою Трускавця Андрієм Кульчинським та начальником відділу молоді та спорту Трускавецької міської ради Романом Ковалем.

Діти зізнавалися, що намагалися зафіксувати на телефони кожну локацію та момент перебування у місті-курорті, тож їм навіть забракло пам’яті у смартфонах. Водночас зустріч відбулася в день чергового ракетного удару по Конотопу – у центрі міста, по будівлі кінотеатру. Через це поряд із радістю від подорожі відчувалися тривога та переживання за рідних, які залишилися вдома.

Трускавець бере участь у національному проєкті «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» і має дві партнерські громади на Сумщині – Білопілля та Конотоп. Торік за кошти бюджету Трускавця тут оздоровлювали дітей із Білопілля, цього року прийняли школярів із Конотопської громади.

Після тижневого відпочинку діти повертаються додому. Організатори сподіваються, що час, проведений у Трускавці, стане для них опорою та нагадуванням про мирне, радісне дитинство, до якого Україна прагне повернутися після завершення війни.

Міський голова Конотопа Артем Семеніхін подякував трускавчанам за підтримку та партнерство.

«Чекаємо на повернення молоді додому з новими враженнями та емоціями. Щиро дякуємо громаді Трускавця за теплий прийом, гостинність та турботу про наших дітей. Саме такі партнерства роблять Україну сильнішою, а дитячі спогади — щасливішими», – каже міський голова Конотопа Артем Семеніхін.